IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

„Декотекс“ предлага дивидент от близо 0,03 евро на акция

Сумата, която ще се разпределя между акционерите, е от печалбата за 2025 г. и неразпределена печалба от минали години

10:03 | 09.05.26 г.
Снимка: „Декотекс“ АД
Снимка: „Декотекс“ АД

Сливенският производител на килими „Декотекс“ ще разпредели брутен дивидент от 0,0266 евро за една акция, става ясно от покана за общото събрание на акционерите на дружеството. То ще се проведе на 9 юни 2026 г. в Сливен.  

Средствата, които ще се изплащат, са от печалбата за 2025 г. и неразпределена печалба от предишни периоди, в общ размер на близо 445 хил. евро, от които над 340 хил. евро печалба за 2025 г. и 104,7 хил. евро неразпределена печалба от минали периоди. От тях 10% ще бъдат заделени за фонд „Общи резерви“. Сумата, която ще се разпредели като дивидент, е 400,5 хил. евро.

По време на събранието ще бъде определен и размерът на възнагражденията на членовете на управителните органи. Ще бъде прието и решение за преобразуване на „Декотекс имоти“ ЕАД чрез вливане в „Декотекс“ АД.

Акциите на компанията за производство на килими поевтиняват с близо 11% в последната година, а пазарната ѝ капитализация надвишава 9 млн. евро, показват данните в сайта на Българската фондова борса (БФБ) към 7 май 2026 г.

Свързани компании:

Декотекс АД(DEX)

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 10:03 | 09.05.26 г.
Най-четени новини
Още от Пазари виж още

Коментари

Финанси виж още