Заместник-председателят на Berkshire Hathaway Чарли Мънгър – отдавнашен скептик по отношение на криптовалутите – заяви, че дигиталните валути са зловредна комбинация от измама и заблуда.
„Това е много, много лошо нещо. Страната нямаше нужда от валута, която е добра за похитителите“, каза Мънгър в интервю за CNBC. “Има хора, които смятат, че трябва да участват във всяка сделка, която е гореща. Мисля, че това е абсолютна лудост. Те не се интересуват дали става въпрос за детска проституция или биткойн“.
Коментарът на 98-годишния инвеститор беше отправен след луда седмица за индустрията. Криптоборсата FTX подаде молба за защита от банкрут, след като опасения около финансовото здраве на компанията доведе до масов отлив от борсата и срив в стойността на токена ѝ FTT. Binance излезе от предварителна сделка за придобиването на FTX след твърдения за злоупотреби със средства на клиенти и предполагаеми разследвания на FTX от правителството на САЩ.
„Виждате огромна заблуда. Отчасти измама и отчасти заблуда. Това е лоша комбинация“, каза Мънгър.
Цената на биткойна – най-голямата криптовалута в света, спадна с над 60% тази година, като към 15:43 ч. българско време се търгува за 16 994,18 долара, което е спад от 0,31% за последните 24 часа.
„Добрите идеи, доведени до злочесто прекаляване, се превръщат в лоши идеи“, каза Мънгър. „Никой няма да ви каже имам един боклук, който искам да ти продам. Те казват – имам блокчейн“.


Горещо време в цялата страна днес
Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
Виц на деня - 28 юни
Времето във Варна на 28 юни 2026
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Зачестяват кражбиге по морето: Какви мерки се предприемат?
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
преди 3 години Преди няколко месеца един известен ютубър в тия среди, беше коментирал, че FTX звучи като схема понци. Тогава бая народ го нахрани, че не разбира нищо и че по принцип сипва на криптовалутите. Ако човек погледне видеата му, ще види, каква част от криптото е затрито само за последните 1-2г. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Чичо Чарли: що коментираш неща, които не разбираш? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Бо,***..Мам,а му стара, тука скоро няма да останат позволени думи с които да се пише... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години До: khao Това е доста спорно.Критики към голямата пирамида има откакто се е появила , и гибелта и е предричана безброй пъти.(засега без абсолютно никакъв успех)..Без съмнение има много *** в криптосферата, особено в подобни централизирани криптовалути като FTT на FTX.., но такъв има предостатчъно и в сферата на традиционните финанси отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години фараоните спряха да плащат на медиите за реклама и хоп... тук таме започна да се промъква и критика към голямата пирамида! Никога не вярвайте на медиите, те съществуват зада ви манипулират! отговор Сигнализирай за неуместен коментар