Датският производител на бижута Pandora обяви във вторник, че главният изпълнителен директор Александър Лацик ще се пенсионира през март 2026 г. след седем години начело на компанията и ще бъде наследен от главния маркетингов директор Берта де Паблос-Барбиер, предава Ройтерс.
Новият главен изпълнителен директор влезе в компанията през ноември 2024 г. като потенциален бъдещ лидер на Pandora. Паблос-Барбиер е била и най-силният кандидат за най-високата длъжност, се казва в изявление на компанията.
„Тя е подходящият човек, който да ръководи продължаващия ни растеж, и съм доволен, че можем да поддържаме стратегическия фокус и инерцията по време на тази плавна и организирана промяна в ръководството“, заяви председателят на Pandora Петер Ружичка.
Преди да се присъедини към Pandora, Берта де Паблос-Барбиер е била ръководител на марките шампанско на LVMH, а преди това е работила в Mars Wrigley, Lacoste и бижутерията Boucheron в рамките на 30-годишната си кариера в областта на луксозните и потребителските стоки.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?