САЩ, Катар и Египет призовават за нов кръг от преговори за прекратяване на огъня на 15 август. Това е последният опит на администрацията на американския президент Джо Байдън да сложи край на войната в Газа, докато регионът се подготвя за очаквана иранска атака срещу Израел.
В изявление в четвъртък вечерта вашингтонско време трите държави, които посредничат в отдавна спрените преговори между Израел и „Хамас“, заявиха, че "призовават двете страни да възобновят спешно обсъждането в четвъртък, 15 август, в Доха или Кайро, за да отстранят всички останали пропуски" и да приложат незабавно споразумение.
"В качеството си на посредници, ако е необходимо, сме готови да представим окончателно предложение за мост, което да разреши оставащите въпроси по изпълнението, по начин, който отговаря на очакванията на всички страни", се казва в споразумението, подписано от президента на САЩ, египетския държавен глава и емира на Катар.
Споразумението се основава на план, изложен през май от Байдън, за прекратяване на конфликта в три етапа, като се започне с пълно и неограничено прекратяване на огъня от шест седмици. Израел ще изпрати делегация на преговорите на 15 август, според публикация в Екс от кабинета на министър-председателя. Все още няма коментар от страна на "Хамас".
Цялата емисия вижте във видеото.
Всички емисии от "Bloomberg Terminal" може да гледате тук.


Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Черно море потопи ЦСКА в дъжда на "Тича"
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Големият проблем на 2025 година е увеличеният капитал на Българската банка за развитие
Тимчо Муцунски: ЕС има желание да помогне за развитието на диалог, насочен към намиране на решение с България
Интер разгроми Комо в мач от 14-ия кръг на Серия А
Правителството в Скопие опитва да изиграе Европа за българите в РСМ
Липсата на приет бюджет за 2026 година не би попречила за влизане в еврозоната