IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Борсата в САЩ затвори "на червено" след данните за рекордна безработица

Увеличената безработица повиши страховете от продължителна рецесия в страната

23:05 | 09.01.09 г.
Борсата в САЩ затвори "на червено" след данните за рекордна безработица

След като стана ясно, че американската статистика е добавила нови 524 000 души към безработните в САЩ, в петък сесията на борсата отвъд Океана беше "червена".

Докато абсолютната стойност на увеличението на безработните съответстваше на прогнозите на анализаторите, то нивото на безработица възлезе на 7,2% при очаквани 7 на сто от икономически активните в САЩ. През ноември показателят бе на ниво 6,8%.

Увеличеващата се безработица в САЩ означава, че ще бъдат намалени потребителските разходи, което ще има сериозно отражение върху БВП на страната, тъй като потреблението представлява две трети от американската икономика.

Dow Jones Industrial Average изгуби 1,6% до 8 599 пункта, Nasdaq се понижи с 2,8% до 1 571 пункта, а S&P 500 отстъпи с 2,13% до 890 пункта.

 

 

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 06:45 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още