Германският автомобилен концерн Daimler очаква печалба за текущата финансова година, която е „значително под нивото от предишната година“. Досега Daimler очакваше печалба на нивото от предходната година. Групата отчете печалба преди лихви и данъци (EBIT) от 11,1 милиарда евро през 2018 година.
Причината за предупреждението за печалбата са данните за второто тримесечие, които Daimler също обяви. Производителят на коли от Щутгарт записа EBIT загуба от 1,6 млрд. евро след печалба в размер на 2,6 млрд. евро за същото тримесечие на миналата година, предава DPA.
„Преоценка във връзка с текущи административни и съдебни производства и мерки по отношение на дизеловите автомобили на Mercedes-Benz" и отписвания за „удължаване на сервизните акции за въздушните възглавници на Takata" са натоварили негативно баланса с 1,6 млрд. и 1 милиард евро. В допълнение Daimler планира реорганизация в подразделението Mercedes-Benz Vans, която ще струва половин милиард евро.
Инвеститорите реагираха шокирано на новините - на платформата за търговия Tradegate книжата на компанията Щутгарт се сринаха с 4,2% до 44,69 евро, след като вече загубиха значителна част от стойността си през последните дни. Това е най-ниското ниво от повече от три години.


Тръмп призова за пълно прекратяване на огъня между Хизбула и Израел
64-и турнир по ориентиране за Купа „Варненско лято 2026“
Чехия и Южна Африка със "самоубийствено" реми на Мондиала
Хванаха за ден 38 шофьори с алкохол или наркотици
Варненски ученик e сред златните медалисти на европейската олимпиада по физика
Поабо: Технологичен суверенитет не означава затваряне
Поабо от Alice & Bob: Трябва да притежаваме технологиите си
Qantas: Клиентите са склонни да платят за нонстоп полети
Qantas: Забелязваме търсене на ултрадълги полети
Любимите книги на Илон Мъск
Китайската премиум марка XРeng стъпи официално в България
7 забравени коли от 90-те, които все още са много яки
Електрическият Taycan получи виртуални скорости и... оборотомер
Dacia показа ново поколение на електромобила си
Audi пусна прощална версия на флагмана A8
Сватбата на Тейлър Суифт няма да е чак толкова грандиозна
Охлаждането на имотния пазар в България вече е факт
Четири обвинения са повдигнати на мъжа, опитал да отвлече кола с дете в София
Костадинов за възможното вето на руските санкции: Радев излезе с героично изказване