Компанията за споделено пътуване Uber Technologies съкращава една трета от глобалния си маркетинг отдел, коментира източник на Bloomberg, запознат с въпроса. Това се случва в момент, в който главният изпълнителен директор трябва да се справи с въпросите около забавянето на бизнеса.
Компанията ще съкрати около 400 служители, твърди източник, пожелал да остане анонимен. Главният изпълнителен директор на Uber Дара Косровшахи е уведомил служителите за промените, като им е изпратил имейл в понеделник.
“Днес има генерално усещане, че макар да растем бързо, ние се забавяме”, пише той в имейла, разгледан от Bloomberg. “Това се случва естествено, докато компаниите стават по-големи, но е нещо, което трябва да адресираме бързо”, допълва той.
Uber стана публична компания през май, а в момента акциите ѝ се търгуват под цената от първичното публично предлагане. Базираната в Сан Франциско компания и нейният конкурент Lyft са под натиск от страна на инвеститорите заради голямата загуба, която генерират.
Съкратени ще бъдат около 1,6% от служителите на Uber по целия свят. Това е първата голяма реорганизация на звеното за маркетинг и комуникации, откакто Джил Хейзълбейкър, дългогодишен негов директор, пое контрол над групата миналия месец. Тя наследи Ребека Месина, бивш главен маркетинг директор, който съблюдаваше работата на около 1 200 души по време на 9-месечната си служба в компанията.
Повече технологични новини можете да научите от видеото на Bloomberg TV Bulgaria


Държавата дава безвъзмездно на Община Варна терен за детска градина
Явор Гечев: Мерките не ограничават цените, а изчистват пазарните изкривявания
Varna Channel Cup 2026 събира ветроходния елит във Варна
Марио Смърков встъпи в длъжност като областен управител на Варна
Марсилската треска е характерна за Черноморието и Южна България
IPSOS: Няма очевиден кандидат за премиер в парламента, освен Стармър
IPSOS: Големият въпрос е жизнения стандарт на британците
Алтернативни възможности за хората да купуват стоки - решение за по-ниски цени?
Cisco се радва на нови върхове
Honda обяви изненадващо силна прогноза за печалбата
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Гийермо дел Торо за AI: Казват ни, че изкуството може да се прави с някакво ш*бано приложение
Шишков от Смолян: До седмица ще има решение за пътя до Пампорово
КС обяви за противоконституционно решението на НС за мерки срещу ценовия шок
Земеделски производители искат мерки за изсветляване на сектора
Ескалация във въздуха: Китай разполага J-20A край Тайван