Държавата може да регулира пазара на горивата у нас по два начина – като регулатор с КЗК и с данъчните складове, където постъпват горивата, обяви пред Bulgaria ON AIR бившият икономически министър в кабинета "Борисов 1" Трайчо Трайков.
По думите му правата на КЗК в този случай не са никак малко. "Стига обаче да работят с прокуратура и ДАНС, те могат да стигнат до дълбочина и да открият нещо", настоя той.
"През 2009 г. КЗК не откри нищо нередно – нямало картел, през 2012-а пак нямаше, сега е третият път, сега ще трябва да докажат дали има картел, след като обявиха, че такъв е имало", посочи той.
Миналата седмица КЗК обяви, че започва проверка за споразумение, нарушаващо конкуренцията на пазара срещу Shell България, Ромпетрол България, Еко България, OMV България, Петрол АД и Лукойл България.
"Проблемът е надълбоко пуснал корени, но проблемът трябва да бъде решен, защото това са загуби за държавата", коментира левият депутат Таско Ерменков.
"Факт е, че има ведомствени бензиностанции, които не е ясно как определят цените, пък и не се знае кой и как зарежда там, пък и държавата удари земеделските производители, като им оряза ваучерите", припомни той.
Ерменков коментира и слуховете, че до България стигат горива от "Ислямска държава" и се продават по наши бензиностанции. "Ако има положителен отговор за гориво от ИД, трябваше вече да знаем, да има задържани хора. Това са спекулации – може да има, може и да няма. Факт е обаче, че има контрабанда на горива", категоричен бе той.
По думите му борбата с корупцията у нас се превръща в пиар на това правителство.
Още вижте във видеото на Bulgaria ON AIR


Кола се вряза в бензиностанция в Русе
Проверяват НАП и Областната администрация във Варна за бомби
В Генерал Тошево, Бяла и Сеново вече имат "Училища за пример"
Зеленски с призив към НАТО след смъртоносните руски удари край Киев
Разпитват сина на Тони Стораро заради колата му
Моди тръгва на обиколка в Индонезия, Нова Зеландия и Австралия
Какъв е залогът за Ердоган на срещата на НАТО в Анкара
Русия нанесе удар по Украйна, Киев отвърна
ФИФА е отменила червения картон на Балогун след обаждане на Тръмп
„България Еър“ с гореща промоция: Еднопосочни билети с до 35% отстъпка до края на годината
Нов асфалт с маслинови костилки намалява вредните емисии
Mercedes-Benz GLC на старо – какво да изберете?
Volvo на милион километра търси нов собственик
Автомобилна революция в Китай – 8 марки останаха без лиценз
Нов лидер по продажби в САЩ шокира Ford и Toyota
"България Еър“ с гореща промоция: Еднопосочни билети с до 35% отстъпка до края на годината
„Опера на върховете“ и „Сцена на върховете“ стартираха при голям интерес
Похитителят на Наталия има бази за укритие, в тези райони има много изоставени постройки
Осемгодишно дете блъсна с АТВ 4-годишно момиче в Градската градина на Шумен
Емрах Стораро пак сгафи, полицията го вика на разпит ВИДЕО
преди 10 години "Държавата може да регулира пазара на горивата у нас по два начина като регулатор с КЗК и с данъчните складове, където постъпват горивата, обяви пред Bulgaria ON AIR бившият икономически министър в кабинета "Борисов 1" Трайчо Трайков."Точно това прави Държавата, регулира цената на горивата в схемата на ПАЗАРНОТО РАГУЛИРАНЕ и вместо 70-90 стотинки за литър е около 2 лева. Няма Картел, няма монопол, има Държавно регулиране, както при бай Тошо, В интерес на малък политически и икономически кръг .Браво! Страхотни нагли и без скруполни играчи! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години до никъде. както всеки път. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години И този път К З К няма да стигне ДО НИКЪДЕ в борбата с картела на горива И за каква корупция се говори постоянно В България няма карупция След като няма нито един осъден от висшите етажи на власта говореното за корупция е някаква фантасмагория България е остров на блаженството и честни хора които ненавиждат корупцията отговор Сигнализирай за неуместен коментар