Планираното строителство на офис сграда в близост до дере провокира протест на живеещи във варненския квартал „Левски“. Хората се притесняват, че строежът ще засегне отводнителния канал и пешеходната алея.
Собственикът заявява, че строителството няма да накърни ничий интерес.
Районното кметство твърди, че идейният проект на сградата е на достатъчно отстояние от дерето и близката детска градина.
Преди 3 г. общината е обещала да предостави на собственика друг терен. Сега се оказва, че няма основания за това. „Лично съм ходил на срещи с архитекти, зам.-кметове, но, в крайна сметка, имаме официален отказ за замяна“, каза Александър Кунев, съсобственик на терена.
Планираната сграда по думите му е малка – 850 кв. м застроена площ заедно с гаражите.
От община Варна съобщиха, че главният архитект не е одобрявал инвестиционни проекти и не е издавал разрешение за строеж.
От район „Приморски“, откъдето е издадено разрешителното, обясниха, че идейният проект предвижда сградата да е на 3 метра от дерето и достатъчно отдалечена от детска градина „Гълъбче“.
Притесненията на протестиращите въпреки това са, че строежът ще засегне отводнителния канал и пешеходната алея. Те против изсичането на дървета заради строежа.
Все още няма яснота кога ще започне изграждането. Очаква се строителните работи да приключат за не повече от година.
Част от алеята ще бъде заета по време на строителството.


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
2954 са вече жертвите след земетресенията във Венецуела
7 бюджетни идеи за освежаване на дома
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада