Германският парламент ще гласува в сряда (19 август) дали да одобри новата програма за финансова помощ за Гърция. Това съобщи днес говорител на парламента, цитиран от ДПА, предава БТА.
Късно снощи Еврогрупата даде "зелена светлина" за третата спасителна програма. Финансовите министри на еврозоната приеха договорените на експертно равнище условия за отпускане на кредити на стойност до 86 млрд. евро, включващи икономии и реформи на различни нива.
При гласуването в Бундестага с интерес ще бъде проследено колко депутати от консервативния блок ще откажат да подкрепят линията на канцлера Ангела Меркел. Очаква се броят им да се увеличи. През юли 60 депутати от ХДС/ХСС гласуваха с "не", когато парламентът решаваше дали да бъдат започнати преговорите с Гърция.
Новият помощен пакет за Гърция не отговаря на реалността, споразумението между Атина и кредиторите й не е правдоподобно. Това заяви ръководителят на Мюнхенския икономически институт Ifo Ханс-Вернер Зин в интервю за германския в. "Билд".
"Договореностите са сложно за разбиране струпване от многообразни детайли и неясни формулировки", коментира Зин.
В програмата има малко изисквания към Атина за намаляване на разходите, а вместо тях са включени много очаквания за това, как в бъдеще гръцката държава ще може да си събира данъците, въпреки че не е успявала да го прави предишните години, подчертава той.
Програмата не е правдоподобна, а новият помощен пакет означава, че още средства на данъкоплатците ще бъдат изливани в бездънна дупка, допълва експертът.
Темата за Гърция може да следите тук


„Гардиън“: Румен Радев се оглежда за мястото на Виктор Орбан в ЕС
Войната в Украйна блокира почти изцяло износа на зърно през Черно море
България сред лидерите в ЕС по ръст на строителството през юни
Учениците губят способността си да мислят заради прекомерната употреба на ИИ
ЕФЕ: Новият враг на Европа: сушата ще става все по-честo срещано явление през следващите години
Светът води грешния дебат относно AI безопасността
Трейдъри хеджират риска Фед да снижи лихвите през 2027 г.
Тръмп използва Ким Чен Ун, за да притисне Южна Корея
Meta тихомълком се превърна в един от най-големите AI клиенти на Microsoft
Защо AI не е най-голямата инфлационна тревога на BoE, част 1
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
7 култови спортни коли, които си отидоха без наследник
Как изглежда Toyota Prius, която минава по 20 000 км на месец
Мадона посрещна 68-ия си рожден ден на остров Корфу, в Гърция
Михаела Маринова пръска чар от плажа
ЦСКА с тежка загуба в Крит, ОФИ взе сериозен аванс
Кризата на политическата легитимност: Федоров, Зеленски и дилемата на изборите в Украйна
Полезни храни за здрава и блестяща кожа
преди 11 години Какво може да се добави освен че в Европа все още има здравомислещи хора . За съжаление те са малцинство в управлението на своите държави . отговор Сигнализирай за неуместен коментар