193-те държави, членуващи в ООН, одобриха бюджета на организацията през следващите две години, съобщи Ройтерс. Сумата е незначително по-малка от средствата, които организацията разходи през 2014 година и 2015 година - 5,4 млрд. долара, спрямо 5,5 млрд. долара за изминалите две години.
В тези средства обаче не се включват разходите за мироопазващите действия на организацията. Бюджетът за тях е планиран в размер на 8,27 млрд. долара за периода юни 2015 - юни 2016 година. Някои от агенциите на ООН пък се финансират от доброволни дарения, припомня още Ройтерс.
Основен дарител на ООН остава САЩ, които ще платят около 22% от одобрените 5,4 млрд. долара. Страната оказва натиск за подобряване на ефективността на разходването на средствата, както като цяло управлението на разходите.
9,68% от бюджета на ООН се финансира от Япония, а сред останалите големи дарители се нареждат още Китай (7,92% от бюджета), Германия (6,38%) и Франция (4,85%).


Иран започна шестдневни траурни церемонии за Али Хаменей
Аматьорски турнир по плажен волейбол събира над 30 отбора този уикенд във Варна
Пенсионерите в България - сред най-зависимите от принудителна работа в ЕС
Броят на жертвите от земетресението във Венецуела нарасна до 2 645 души
Деян Неделчев – Икебаната претърпя инфаркт
На мушката на Ердоган са не само политическите му опоненти
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 2
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 1
Ц. Лазаров: Златото ще стигне $6000 до края на 2026 г., ако страхът се запази
Наемането в САЩ рязко се забавя
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
Деца превърнаха Ferrari за 530 000 долара в пързалка
Рецептата Dnes: Мариновани пилешки крилца
От 1,80 евро за чадър и шезлонг до 180 евро за шатра: Колко ни струва сянката
Скъпата яхта на Владимир Путин бяга към Арктика?
Цяла нощ издирваха второто изчезнало дете в р. Струма