Силите на опозицията в Сирия са нарушили 39 пъти примирието на територията на страната през последното денонощие Това коментира пред журналисти в Москва първият заместник-началник на главното оперативно управление на Генералния щаб на руските въоръжени сили генерал-лейтенант Виктор Познихир, цитиран от руската информационна агенция ТАСС.
От началото на действието на примирието – 12 септември, то е било нарушено 144 пъти, допълни Познихир.
Той добави, че "американската страна продължава да не взема мерки по спазването на примирието от контролираните от нея отряди на опозицията". Според него руската и сирийската страна "изцяло са изпълнили своите задължения".
Русия е готова примирието да бъде удължено с още 72 часа, каза още Познихир.
"Чакаме от американската страна решителни мерки за въздействие върху контролираните от тях въоръжени формирования, за да спазват споразумението за прекратяване на огъня, постигнато на 10 септември в Женева на преговорите между Русия и САЩ”, посочи той.
В противен случай ситуацията може да излезе извън контрол, предупреди руският военен.


В България неравенството расте след края на трудовия път: разликата в заплатите е 12%, а при пенсиите – 19.4%
Анатомия на дигиталната ера: Как смартфоните променят човешкото тяло и гръбначния стълб
България с най-силен ръст на производството в сектора на услугите в ЕС
Десетки свободни работни места за учители във Варна, кои са най-търсени
Проф. Георги Вълчев: Имаме проблем с учебниците, учениците не ги разбират
Г. Ангелов: Световното първенство по футбол беше идеален момент за тежки реформи
Жегата размеква обществената реакция срещу климатичните промени
ЕС оценява риска за банките от екстремните горещини
На фона на скандалите ФИФА излиза с рекордни приходи от Световното
Застрахователите на "Северен поток" избегнаха иск за €580 млн. за взривовете
Стандартно BMW M2 победи екстремното M2 CS на „Нюрбургринг“
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
800 000 км без DPF и АdBlue - този стар дизелов VW Golf все още се движи
Румен Петков: Замразяването на договора с "Боташ" е шанс за България
Хората, които винаги виждат най-доброто в някого, избират грешна любов
11 неща, които мъжът прави, ако се чуди дали да не ви зареже заради друга
преди 9 години КАКЪВ БЕ СМИСЪЛА НА ТОВА ПОДПИСАНО ОТ ЛАВРОВ ПРИМИРИЕ?НИЩО ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА ДА СЕ ДАДЕ ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ПРЕГРУПИРАНЕ НА ОБКРЪЖЕНИТЕ В АЛЕПО ТЕРОРИСТИ, ЗА ТЯХНОТО СНАБДЯВАНЕ С ХРАНА ИОРЪЖИЕ!НИМА ЛАВРОВ НЕ Е ЗНАЕЛ КАКВИ ГИ ВЪРШИ?ЗНАЕЛ Е И ОЩЕ КАК!За РУСИЯ е важно тази война да продължава!С нея се блокират двата проекта за пренос на газ за ЕВРОПА от най голямото находище в ЮЖЕН ПАРС чиято пресечна точка е СИРИЯ. Иде реч за ШИИТСКИЯ ТРЪБОПРОВОД водещ началото си от ИРАН , и за КАТАРСКИЯ ТРЪБОПРОВОД с начало КАТАР!!ОСУЕТЯВАНЕТО НА ДВАТА ПРОЕКТА ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ НА ГАЗПРОМ ДА ДОСТАВЯ ГАЗ ОТ РУСИЯ ПРЕЗ ТУРСКИ И СЕВЕРЕН ПОТОК - 2 !АМЕРИКАНЦИТЕ СЪЩО СА ЗАИНТЕРЕСОВАНИ ЗА ДОСТАВКИ НА ВТЕЧНЕН ГАЗ ЗА ЕВРОПА И ОТ ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА ВОЙНАТА!!КИТАЙ Е ТОЗИ КОЙТО В МОМЕНТА СЕ ПОЛЗВА ОТ НАХОДИЩЕТО В ЮЖЕН ПАРС С ДОСТАВКИ НА ВТЕЧНЕН ГАЗ ОТ ИРАН!ЖАЛКО ЗА ДЪРЖАВИ КАТО СИРИЯ И ИРАК С ТАКАВА ДРЕВНА ШУМЕРО - АКАДСКА ИСТОРИЯ ДОКАЗВАЩА ПРОИЗХОДА НА ЧОВЕКА ОТ ИЗВЪНЗЕМНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ НА АНУНАКИТЕ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години казано направо мириканците да озаптят ИД. Нобелиста за мир го разкриха, че крепи ИД. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години А , САЩовите орица май не са яли дървото достатъчно ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар