През 2016 година приходите от транзитни такси за преноса на руския природен газ на „Булгартрансгаз“ достигат 207,5 млн. лева. Това е записано в доклада на работната група на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) по повод внесения десетгодишен доклад за развитието на компанията.
Спрямо 2015 година приходите от транзитни такси се увеличават минимално – с 0,74%, което е свързани с по-големите доставени обеми за съседните държави.
Като цяло приходите на газовата компания намаляват с 12,1% до 344 млн. лева. Приходите от продажби са с 9% по-малко, става ясно още от анализа.
През 2016 година намаляват и разходите на компанията – с 6,2% до 270,3 млн. лева. От статистиката е видно, че най-голям е процентът на намаляване на технологичните разходи – с общо 42,6 на сто. По отношение на преноса в страната технологичните разходи са с 48,4% по-малки, или 5,5 млн. лева, а при трансграничния пренос намаляват с 42,2% до 54,3 млн. лева.
През 2016 година има намаление на технологичните разходи при лицензионните дейности, което се дължи на по-ниската среднопретеглена цена, по която е осчетоводен природният газ за всяка от дейностите, обясняват от енергийния регулатор.
Към края на 2016 година активите на „Булгартрансгаз“ се оценяват на 2,2 млрд. лева. Стойността им се увеличава с 1,52% спрямо края на предходната 2015 година.
Десетгодишният план за развитие на „Булгартрансгаз“ ще бъде обсъден по време на открито заседание в КЕВР през следващата седмица.


Йотова посети завод край Баку, изграден с изцяло българска инвестиция
Радев назначи четирима нови заместник-министри
Пореден инцидент с камион на АМ "Хемус"
Продължават пръсканията срещу кърлежи във Варна
„Грийнпийс": Радев може да намали сметките за ток с до 30%
Бунтът срещу британския премиер съживи дебата за завръщане в ЕС
Лескюр смята, че европейската икономика е доста устойчива
Китай се съгласи да купува земеделски стоки от САЩ за $17 млрд. годишно
Тръмп за визитата в Китай: Беше голям успех
Български дизайнер пробива за втори път с устойчива колекция на фестивала в Кан
Mercedes-Benz е готов да произвежда военна техника
Сигурен залог – най-добрите хибридни системи от Япония
Honda тайно подготвя конкурент на Toyota Land Cruiser
Dacia Sandero II на старо - струва ли покупката на толкова евтина кола?
Индустрията се готви за нова криза: маслата за суперколи свършват до месец
СДВР с жест към Дара: Публикуваха снимка с певицата
Путин губи стар съюзник заради новия търговски коридор на Тръмп
Мъж от Белослав е задържан за палеж на пет автомобила
Дара се справи блестящо, социалните мрежи поляризираха обществото
Българската следа в песента на Малта за "Евровизия" ВИДЕО
преди 8 години тоя *** още не може с и краткото да са оправи, ти искаш цял паток да помни ... )))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Спокойно след 2019 няма да получи нищо и даже ще го закрият ... А след още няколко години "далновидна" либерална политика очаквам да закрият и държавата отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години дееее, как ви избират че даже името на патока не мое да запомните :) глоба 20 рубли ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Простите български *** доведоха до там че вместо да се увеличат двойно приходите след 2019 ,заради провала на син поток ще спаднат към нулата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Простите български *** доведоха до там че вместо да се увеличат двойно приходите след 2019 ,заради провала на син поток ще спаднат към нулата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар