Британското правителство заяви, че очаква бърз отговор от Върховния съд, където ще обжалва решението на Висшия съд в Лондон да се получи съгласието на парламента, преди да се задейства процедурата по излизане на Великобритания от ЕС, предаде Франс прес.
"Изслушванията във Върховния съд вероятно ще се състоят в началото на декември. Очакваме бързо обявяване на становището му", каза в парламента британският министър за Brexit Дейвид Дейвис, който уточни, че обжалването ще бъде внесено тази седмица.
"Този график остава съвместим с целта ни да се задейства член 50 (от Лисабонския договор) до края на март 2017 г.", който дава начало на процедурата за Brexit, отбеляза Дейвис.
Плановете на Великобритания за напускане на ЕС ще включват гласуване в парламента на закон за адаптиране на законовите норми на ЕС в британското законодателство, каза Дейвис, цитиран от Ройтерс.
"Законодателството на ЕС ще бъде адаптирано в британското законодателство преди момента на напускането ни, давайки сигурност на работниците, предприятията и потребителите. Възнамеряваме това да се гласува от парламента преди приключването на процедурата по член 50 ", каза Дейвис.
Той защити позицията на правителството да се запази "известна степен на поверителност" преди началото на преговорите по Brexit.
Дейвис изтъкна пред депутатите, че ако те изискат минимална позиция при преговорите, тя може да се превърне в максимума, който Великобритания може да издейства в преговорите и може да изложи на риск успеха на преговорите по излизането от ЕС.
(БТА)


Мъртъв делфин е забелязан на плаж Шабла
Явор Гечев за бюджета: С вълшебна пръчка няма как да докараме пет милиарда отгоре
„Безкрайност в негатив – размяна на ролите“: Христина Гаева открива изложбата във Варна
Авария остави без вода местност край Варна
Теменужка Петкова: Бюджет 2026 нарушава няколко закона,
Сривът на един крипто токен показва мащаба на заплахата от AI хакерство
AI моделите не могат да имат съзнание в днешния си вид
ГЕРБ: Бюджетът с 5,7% дефицит нарушава Закона за публичните финанси
Неяснотата около търговското споразумение USMCA е вредна
250 години по-късно американската мечта продължава да е жива
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Инцидент на "Тракия": Автомобил се вряза в крайпътно заведение
Васил Терзиев: Големите победи не започват на финала
Турция разкри основните теми за срещата на върха на НАТО в Анкара
Песков: Полша трябва да мисли за сигурността, когато произвежда дронове за Украйна
Три поредни победи: Никола Цолов пише история във Формула 2