Европейските борси завършиха днешната търговия със смесени резултати, като повечето се озоваха на червена територия. В рамките на днешния ден инвеститорите следиха внимателно отчетите на компаниите и геополитическото напрежение, пише CNBC.
Паневропейският индекс Stoxx 600 завърши с понижение от 0,4%. Френският CAC и германският DAX съответно приключиха деня с 0,6 и 0,8% надолу. Въпреки това британският FTSE 100 успя да отбележи ръст от близо 0,1%.
Акциите на Ericsson поевтиняха с близо 5,6% след като шведският производител на телекомуникационно оборудване отчете спад на продажбите и оперативната си печалба за второто тримесечие и обяви, че ще започне активно съкращаване на разходите си.
Фармацевтичният гигант Novartis отчете продажби от 12,47 млрд. долара за второто си тримесечие, както и оперативна печалба в размер на 3,33 млрд. долара. Средната оценка на анализаторите, анкетирани от Ройтерс, беше за 3,21 млрд. долара. Акциите на компанията приключиха днешната търговия с 0,3% надолу.
Volvo успя да възстанови представянето си на борсата и завърши деня с 1,9% скок в цената на книжата си, след като отчете спад на нетната печалба за второто тримесечие, на фона на свиването на продажбите на нейните камиони и строителна техника.
Книжата на Zalando пък се изстреляха с над 20% нагоре. Това се случи след като онлайн търговецът на дрехи повиши своята прогноза за годишната си печалба и обяви скок на приходите си за второто фискално тримесечие.


Учителите ще работят по единни критерии за детското развитие
Психолог: За пълноценна почивка са нужни минимум осем дни отпуск
Изложба във Варна представя историята на стоковата борса и тържищната търговия
Световният фотографски елит гостува във Варна
Президентските избори ще са на 25 октомври, реши правителството
Удар в Сирия засили напрежението между Израел и Турция
Биткойн остава в консолидация, криптопазарът още е в „криптозима“
„Кайрос“ е само един от проблемите: има над 170 нефтени петна в Черно море
Акциите на Moderna и Merck поскъпнаха рязко след пробив на ваксина срещу меланом
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 3
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Eлектрически SUV надхвърли 1000 км пробег
Задържаха и обвиниха бивш полицай за убийството на 21-годишният мъж в Съединение
НАСА даде още две години живот на Voyager 2, защо това е важно?
Слънчево и горещо ще е утре, на места до 38 градуса
Швеция нащрек: Двама руснаци лагерували до дома на шефа на Saab
Баща и син пращали психотропни лекарства чрез куриерска фирма