Премиерът на Великобритания Тереза Мей е наела отново екипа дигитални експерти, които управляваха успешната консерваторска предизборна кампания през 2015 г., съобщава Bloomberg.
Изглежда Мей се подготвя за война в социалните мрежи с лейбъристката партия на Джеръми Корбин, допълва информационната агенция.
Крейг Елдър и Том Едмъндс, които отговаряха за дигиталната стратегия и позиционирането в кампанията на торите през 2015 г., отново са в предизборния екип на консерваторите под ръководството на политическия стратег Линтън Кросби, съобщава запознат източник, пожелал анонимност.
Двамата похарчиха 1,2 млн. паунда (1,5 млн. долара) само за реклама във Facebook в годината преди изборите през 2015 г. срещу само 16 хил. паунда разходи за лейбъристите за същия период от време.
Инвестицията се отплати на консервативната партия. Тясно таргетираните реклами, изпращани до малки групи от хора, помогнаха на тогавашния лидер на партията Дейвид Камерън да си осигури парламентарно мнозинство.
Социалните медии Facebook и Twitter се възприемат като незаменима форма на директна комуникация между политиците и гласоподавателите. Социологическите проучвания показват, че Тереза Мей ще спечели предсрочния вот на 8 юни без особени усилия. Само че и лейбъристите се готвят за привличане на гласоподаватели през социалните мрежи.
Предвид, че няма кой знае колко време за подготовка на кампанията дигиталната комуникация се счита за още по-важна, отколкото беше на изборите през 2015 г. същевременно Тереза Мей има доста по-малко последователи във Facebook от Джеръми Корбин, а разликата в харесванията на страниците на консерваторите и лейбъристите е малка.


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Unitree Robotics скочи с 629% след IPO в Шанхай за 904 милиона долара
Разпродажбата при чиповете достигна Азия, облигациите се стабилизират
Meta бе обвинена в съда, че е пристрастявала деца към Facebook и Instagram
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Отровени са пет лешояда в Национален парк „Централен Балкан“
Почина Франк Биърд, барабанистът на ZZ Top
Орден "Стара планина" за Нешка Робева
Променя се движението по „Струма" и „Тракия"
Студеният фронт се изтегля на изток, жегата остава