Гръцката полиция отново не позволи на фермерите да блокират граничния пункт с България "Промахон - Кулата", съобщава "Катимерини". Фермерите излязоха на протест срещу увеличаването на данъците и социалните осигуровки на заетите в сектора.
Тези мерки са част от споразумението между Гърция и нейните кредитори. Затова и фермерите се опитват да блокират границата с друга държава от ЕС, за да предизвикат вниманието на Брюксел.
Засега правителството спазва обещанията, дадени в София, че ще защити свободното движение между двете страни.
След като полицията не позволи на тракторите да затворят границата, местните фермери коментираха, че имат План Б и ще го изпълнят. "В крайна сметка ще превземем граничния пункт Промахон", категоричен е лидерът на протеста Стергиос Литос пред Ana Mpa.
Тракторите са спрени по пътя, свързващ Серес и Солун.
Блокади спират движението по националните магистрали в страната, допълва още "Катимерини". Засегнати са пътни артерии в централната част на страната (край Лариса)и на полуостров Пелопонес. В четвъртък за кратко беше спряно движението между Серес и Солун.
Очакванията са, че през следващата седмица протестът ще се разрасне.


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
2954 са вече жертвите след земетресенията във Венецуела
7 бюджетни идеи за освежаване на дома
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада