За продажба на некачествено гориво са запечатани бензиностанции в Харманли, София, Бургас, Варна и Плевен. Близо 29 000 литра гориво са спрени от разпространение.
Под ръководството на Междуведомствения координационен център за противодействие на контрабандата и контрол на движението на рискови стоки и товари в ГДБОП се извършват проверки на обекти, търгуващи с гориво, съобщава пресцентърът на МВР.
Констатирани са устройства, за които се предполага, че се използват за манипулиране на данните, подавани към НАП, посочва се в съобщението.
Съвместните действия се осъществяват под надзора на прокуратурата.
Специализираната операция се осъществява от 26 февруари в столицата и в още 15 областни града. Предварително са избрани фирми и търговски обекти, осъществяващи разпространение и търговия с течни горива. На базата на анализа са определени за проверка 50 бензиностанции и газстанции.
Най-често констатираните нарушения са разлика в касовата наличност, неработещ нивомер и електронна система фискална памет (ЕСФП), за която се предполага, че се използва за манипулиране на данните, подавани към НАП.
Предприети са действия по изтегляне на некачественото гориво от търговската мрежа - досега са спрени от разпространение 17 000 литра, от които 8300 л гориво за дизелови двигатели и 8700 л автомобилен бензин.
Други два обекта са затворени поради липса на декларация за съответствие и проследимост. Спрени от разпространение поради установени документални нарушения са 11 700 литра гориво за дизелови двигатели.
Сред негативните констатации в хода на проверките е използването на нивомерни измервателни системи (НИС) без валидни контролни знаци от метрологичен контрол - установени са 13 такива случая, както и четири случая, при които НИС мери във вреда на клиента.
Издадени са предписания за спиране от употреба на колонките и извършване на проверка на системите.


Лингорски, БНБ: Еврото няма ефект върху инфлацията
Божанов: Грешка беше, че подкрепихме Десислава Атанасова за КС
Работещите в „Градски транспорт“ – Варна се готвят за протест
Земетресение близо до Варна
Започва юлската кампания за кръводаряване във Варна
Иран започна поклонението за Али Хаменей, очакват се до 20 милиона присъстващи
Путин заяви, че Русия вече контролира изцяло Луганска област
На мушката на Ердоган са не само политическите му опоненти
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 2
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 1
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
Анима, Димитър Атанасов и Христо Малденов за пътя към успеха
Осем хеликоптера са достатъчни за спешната помощ у нас
В кадър: Водолази търсят изчезналото дете в р. Струма
преди 10 години "...Близо 29 000 литра гориво са спрени от разпространение. ..."Аз пък си помислих, че са 29 000 тона. То били 2-3 цистерни. Аман от палячовщини. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ''Предварително са избрани фирми и търговски обекти, осъществяващи разпространение и търговия с течни горива.'' нашите фирми ги предупредихме и ударихме конкуренцията,предполагам това е идеята освен елементарния PR, отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А досега къде спаха и правителството и институциите?Поредния PR. отговор Сигнализирай за неуместен коментар