Инвестор.БГ АД отчита загуба от 134 хил. лв. за третото тримесечие на 2010 г., с което общата печалба за деветмесечието намалява до 240 хил. лв., показва отчетът на дружеството, публикуван чрез Бюлетин Investor.bg.
Причината за загубата е в ръста на разходите на дружеството. Само разходите за възнаграждения се увеличават с 69,44% на годишна база до 305 хил. лв. за третото тримесечие на 2010 г. В абсолютна стойност увеличението е със 125 хил. лв. За цялото деветмесечие разходите за възнаграждения се увеличава с 47%.
Общо разходите по икономически елементи се увеличават с 43,5% на годишна база до 785 хил. лв. през третото тримесечие, а за деветмесечието ръста е с 29,65% на годишна база до 2,14 млн. лв.
В същото време продажбите се увеличават с 0,15% до 665 хил. лв. през третото тримесечие и с 18,06% на годишна база до 2,38 млн. лв. през деветмесечието. Традиционно третото тримесечие на годината е най-слабо за рекламните приходи на компанията.
Изпреварващият ръст на разходите е причина за реализираната загуба през третото тримесечие. В същото време през летните месеци Инвестор.БГ АД е намалил текущите вземания със 130 хил. лв. до 656 хил. лв.
В това число вземанията от клиенти и доставчици намаляват със 228 хил. лв. до 463 хил. лв.
За последните 12 месеца акциите на дружеството поевтиняват с 1,05% до 9,4 лв. за акция и 11,3 млн. лв. пазарна капитализация.


Ето къде няма вода във Варна днес
Виц на деня - 07 юли
Времето днес: Слънчево, с температури до 29°
Григор Димитров отпадна след петсетова драма на "Уимбълдън"
Как Испания изпревари Южна Корея, без да разчита на изкуствения интелект
Петролът поскъпва след нови удари по кораби в Ормузкия проток
Загубите при акциите продължават поради слабостта на технологичните компании
Ракети, дронове, ПВО: Как върви превъоръжаването на Европа
Рекордната печалба на Samsung не успява да впечатли след ралито на AI чиповете
Следващото Bentley ще бъде само на ток и ще се казва Torcal
Какво ни казват странните шумове от колата
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Американци превърнаха Porsche 911 в офроуд машина
Джордж Клуни ще вземе „Златен лъв“ във Венеция
Променя се временно движението в столичния ж.к. „Люлин“
Цяла Куба е без ток заради мистериозна авария
Левски - Борац днес на видеостена с кебапчета и бира