Приходите от продажби на Формопласт АД през третото тримесечие на 2010 намаляват с 26% на годишна база до 513 хил. лв., показва отчетът на дружеството, публикуван чрез БФБ.
Компанията отчита нетна загуба за тримесечието в размер на 58 хил. лв., при печалба от 44 хил. лв. през същия период на 2009.
За деветмесечието на 2010 приходите от продажби на Формопласт се понижават с 10% на годишна база до 1,6 млн. лв., а загубата нараства 5,6 пъти до 207 хил. лв.
На 16 септември Пластхим-Т купи 51% от Формопласт от Еврохолд България АД при цена от 1,17 лв. на акция и обща стойност на сделката от 2,27 млн. лв., като има договорка за продажба и на остатъчния пакет на Еврохолд във Формопласт.
През миналия месец КФН наложи временна забрана за публикуване на търговото предложение от Пластхим-Т за закупуване на акции на Формопласт от останалите акционери на дружеството на цената на закупуването му от Еврохолд.
Акциите на Формопласт приключиха миналата седмица на БФБ на цена 1,15 лв. за брой, като поскъпват 3,5 пъти от началото на годината и 2,3 пъти през последните 12 месеца. Пазарната капитализация на компанията е в размер на 4,4 млн. лв.
Свързани компании:


Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември
Никола Цолов стартира от първа редица в Абу Даби
Тъжна вест! Почина поетесата Ружа Велчева
Елхите във Варна вървят от 30 до 300 лева
Природните бедствия са довели до силен ръст на имуществените застраховки у нас
ЕС търси Меркосур, за да се конкурира със САЩ и Китай, но предлага малко
Турската лира остава стабилна, а икономисти очакват ново понижение на лихвите
Юанът става все по-използван при паричните преводи
Noventiq ускорява AI трансформацията в бизнеса с Microsoft Copilot и нова експертна специализация
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
ГЕРБ внесе предложението за закриване на комисията "Сорос" в парламента
След Пеевски и Коцев: Максим Генчев проси пари за "Карадажата" и от Мирчев
Два месеца преди игрите: Олимпийският огън беше запален в Рим
Издигнаха къщички и палатки за протестиращите фермери край Промахон-Кулата