Във връзка с динамиката на международните пазари, считано от 7 часа утре (10 март) „Лукойл България” понижава крайните заводски цени на горивата, съобщиха от компанията. Понижението е средно с 1,61%.
Цената на бензин А95 Н се понижава с 1,53% до 2314,8 лв./1000 л, а на бензин А98 Н – с 1,47% до 2410,8 лв./1000 л.
Поевтиняването при дизел Б3 е с 1,67% до 2401,2 лв./1000 л, а при евро дизела – с 1,66% до 2341,2 лв./1000 л.
При тази промяна на цените, с намалението си от 1,73%, цената на газьола става 2311,2 лв./1000 л.
От Лукойл посочват, че компанията следи постоянно международните котировки на горивата и има готовност да реагира при всяка промяна.
Днес стана ясно, че министърът на финансите Симеон Дянков е изискал анализ от експерти относно цените на горивата у нас спрямо тези в другите страни от Европейския съюз. Подобен анализ бил поискан и от страна на Трайчо Трайков.
Финансовият министър предположи, че на следващо или по-следващо заседание на Министерския съвет анализът ще бъде готов, пише БТА.
Министърът на финансите е категоричен, че не може да бъде намален акцизът на горивата, защото това е минимумът, който България трябва да изпълнява по предприсъединителната ни програма. Той за пореден път отбеляза, че имаме най-ниският акциз в целия ЕС.


Без ток във Варна на 23 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (23 юни)
Виц на деня - 23 юни
Няколко района във Варна остават без вода днес
Времето във Варна на 23 юни 2026
Европа развива тревожна пристрастеност към американския газ
Петролът задържа спада си след облекчаването на санкциите срещу Иран
Супер Ел Ниньо: Климатичният риск се връща като фактор за пазарите
Транспортът и логистиката решават липсата на хора с AI и автоматизирани складове
Everpure: Чиповете памет скочиха 10 пъти
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Mercedes залага на самолетна технология
Спирачките с течност отиват в историята
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Тръмп обвини европейски съюзници в НАТО, че не са помогнали на САЩ във войната с Иран
Броят на активните разломи в Турция е достигнал до 700
Столичната община разширява проекта за езерата в Южния парк


преди 15 години Не говорете глупости. Българина е работлив човек. Истината е, че му е писнало от ЛЪЖИ. 20 г. никаква промяна дори сме по-ЗЛЕ. Как го смятам ли разходете се сред народа и виште как живеят чорбаджилъка, и как се отнася с обикновенния човек - я ЧУПКА бе, ако не си съгласен отвън пред портала има още 100 човека и чакат за работното ти място.. СОФИЯ не е България, но там живеят мошенниците и там се печатат медиите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Дано побликуват този анализ та да го видим ! От него, ако е коректно направен ,ще видим " кой кум , кой сват "! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години това отговаря на много въпроси и дава ясна представа защо коментарите ти са така продуктивни. ами в такъв случай ще ти поднеса извиненията си. на тази работа едва ли може да има големи разминавания в продуктивността. все пак ограничен е ресурсът, с който се работи отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Да занимавал съм се ...на околовръсното съм бил тр...т. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години кое е глупост? това, че не работим дори на средно ниво? това, че работим с допотопни технологии (с минимални изключения)? ти занимавал ли си се с бизнес някога? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Aбсолютни глупости са това за продуктивноста на българина. Но то е ясно толкова ниско сме паднали, че няма накъде повече... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години в огромната си част заплатите са толкова ниски заради НИСКАТА продуктивност на хората, които ги изкарват отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години А бе намаление , после ще кажат че това ги е спряло да инвестират в екология и трябва да вдигнат цената спешно с 15 % , същите простотии като ерп тата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Това намаление продиктувано от натиск на правителството. Но съвсем скоро пак ще продължи увеличението и то е неизбежно. Пак казвам тук при нас ЗАПЛАТИТЕ са изключително ниски, а цените ни са точно като европейските. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Като не може да се намаля акциза, нека намали ддс-то... отговор Сигнализирай за неуместен коментар