Кирил Рашков ще остане без къщи в Катуница, след като РДНСК-Пловдив издаде заповед шестте сгради на ромската фамилия в селото да бъдат съборени, съобщи Dnes.bg.
Става въпрос за трите опожарени къщи при протестите на хората от Катуница след убийството на 19-годишния Ангел и за други три имота, които МВР успя да опази.
„Имотите са незаконни, липсват каквито и да било разрешителни за строеж“, коментираха лаконично пред Dnes.bg от РДНСК-Пловдив.
Оттам добавиха, че до момента при тях не са постъпвали сигнали за незаконно строителство в Катуница и по тази причина проверка на фамилия Рашкови не е правена.
Актовете за незаконно строителство и заповедите за бутане на шестте палата бяха разлепени в късния следобед пред портите на незаконните къщи. Инспекцията за строителен контрол забрани ползването на имотите и нареди премахването на други започнати строежи.
„В момента правим мащабна проверка на доходите на фамилията и шест приближени фирми, ако установим задължения, които не могат да бъдат покрити от длъжниците, парите от продажбата на автомобилите ще обезпечат част от вземанията“, каза пред Dnes.bg говорителят на НАП-Пловдив Божана Илиева.
Днес беше спряно и електричеството в незаконните имоти на фамилия Рашкови.
Кирил Рашков може да обжалва актовете за събаряне на имотите в срок от две седмици. Ако не направи това, до Коледа от къщите му няма да има и следа.


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ
4 типа мъже, на които не може да вярвате
Даниел Митов: Нямам намерение да подавам оставка
SENSHI 29 пощаза 12 зрелищни битки и много адреналин
преди 14 години Сега всички - не знам, не чух, не видях - не били сезирани... Тикви! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години А дали след като бутнат къщите, ако ги бутнат де, ще се намери и осъди виновника за убийството ? Само времето ще покаже.......... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години След къщите... Пивоварните да бутнат и акцииките от банките да ги пуснат на аукцион ::D:D.. А златото да отиде за еднократна пенсия тази година.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години И това, с бутането на къщите, трябва да е само началото!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години кире кире што не си стоя мирно да ти прават *** управниците и да си царуваш вовеки отговор Сигнализирай за неуместен коментар