Германия ще е главната цел на новата китайска марка Lynk в Европа, стана ясно при първото ѝ официално представяне в Берлин.
Lynk е дъщерна компания на гиганта Geely, който притежава и Volvo, и ще ползва част от платформите на шведите. Планът на Geely е новата кола да стои над собственото ѝ масово производство, но под премиум сегмента, където ще се фокусира Volvo.
Компактният кросоувър 01 бе показан официално в Берлин миналата седмица. Локацията е избрана, защото "искаме да покажем на нашите германски конкуренти, че продуктът ни има технологиите и качеството на създадена в Германия машина", обясни старши-вицепрезидентът на новата компания Ален Висер. Като свои конкуренти китайците разглеждат компании като Volkswagen и Opel.
Моделът 01, който вероятно ще получи друго име, ще започне да се предлага в Европа от 2018 година. Идеята на Lynk е да заложи най-вече на продажбите в интернет, но също и да създаде собствена дилърска мрежа, ползвайки и ресурса на Volvo в тази област. Над 10 на сто от потребителите в Европа и Северна Америка предпочитат да купят следващата си кола по интернет, показва проучване, цитирано от Ален Висер.
Lynk 01 ще бъде изграден върху новата CMA платформа, която Geely и Volvo създадоха с общи усилия и която ще дебютира за пръв път догодина в бъдещото Volvo XC40. След него ще последват поне още четири други модела, включително компактен седан, съобщава AN-Europe.
За задвижването са предвидени два бензинови двигателя - 1.5-литров с три цилиндъра и 2-литров, които ще се произвеждат в Китай по лиценз на Volvo. Работи се и по електрическо задвижване за европейския пазар. Висер посочва като цел пред компанията да постигне годишни продажби от половин милион автомобила до 2022 година.
Още новини за автомобили четете на Automedia.bg
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Саръбоюков се класира за финалите на Диамантената лига
Жена е в тежко състояние след падане на автомобил
Илиан Илиев разкри подробности за отиването на Ники Златев в Катар
Витанов: Отворени сме за преговори за ВСС, но без тези, които са с Борисов и Пеевски
Пожар на "Тракия" затруднява движението към София
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
AI създава високодоходни професии, но жените остават встрани
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Единият вероятно руски: Два дрона изплуваха по българското Черноморие за ден
GTA VI изтече онлайн: Кадри, карта и заплаха, че "никой не е в безопасност"
Как да направите антрето по-функционално?
Как една епархия разпали ново напрежение между Сърбия и Черна гора?
преди 9 години Сърцето на германеца ... и китайски автомобил...??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години "Китайският автомобил, който иска да измести VW от сърцата на германците..."Вие сериозно ли...? Германското сърце се отключва само с пари , тъй че поработете върху цената. отговор Сигнализирай за неуместен коментар