InterContinental Hotels Group, която е собственик на марките Holiday Inn и Crowne Plaza, възнамерява да увеличи над три пъти присъствието си на хотелиерския пазар в Индия на фона на признаци за повишаване на търсенето в сектора при управлението на премиера Нарендра Моди, пише Bloomberg.
Вторият по големина публичен хотелски оператор в Европа планира да добави още 46 хотела към своите 18 в Индия през следващите 3 години, заяви старши вицепрезидентът на компанията Кларънс Тан, отговарящ за развитието в Азия, Близкия изток и Африка. InterContinental ще се прицели в средния ценови сегмент чрез Holiday Inn, преди да започне да предлага първокласни услуги, каза той, без да уточнява планирания размер на инвестициите.
Веригата хотели е сред компаниите в бранша като Wyndham Hotel Group и Startwood Hotels & Resorts Worldwide, които искат да се възползват от възможностите в равняващата се на 1,9 трлн. долара икономика на Индия, въпреки че свръхпредлагането на стаи понижаваше цените на нощувките през последните 3 години. Освен това InterContinental търси растеж извън развитите пазари, след като печалбата на хотелиера намалява заради спад на приходите в Северна и Южна Америка.
Моди, който встъпи в длъжност в края на май, издаде разрешителни за близо 300 проекта и пое ангажимент да улесни правенето на бизнес в Индия. Миналия месец той си издейства финансиране на стойност 53 млрд. долара от Китай и Япония за подобряване на инфраструктурата в третата по големина азиатска икономика.
Моди търси начини за съживяване на входящия туризъм, като администрацията му планира да похарчи 81 млн. долара през настоящата финансова година за разработването на 5 тематични туристически зони.
„Нивата на посещаемост на хотелите вероятно ще се увеличат през следващите години с нарастването на потока от чуждестранни туристи и засилването на активността на местния туризъм“, коментира директорът в Cushman & Wakefield П.Р. Сринивас.
„Марките във високия ценови сегмент ще продължат да усещат ефектите на бавната икономика през следващите 6 до 8 месеца, докато операторите в икономичния и средния ценови сегменти ще се представят по-добре“, добави той.


Мъж изби зъбите на ученик след скандал на плажа
Съдът потвърди отнемането на имот в "Баба Алино" и автомобил в полза на държавата
Варненските лъвчета Симба и Косара отпразнуваха 6-я си рожден ден (СНИМКИ)
Тръмп зачеркна меморандума с Иран
Кои са варненските училища с най-висок резултат от матурите за 7' клас?
Могат ли Micron, SK Hynix да избегнат цикличността в сектора
САЩ: Иран използва морски мини, за да насочва корабите към свои води
Украйна е атакувала руски танкери в Черно и Азовско море, две петролни рафинерии
Зеленски: Европа се нуждае от своя антибалистична система
Meta представи нов AI модел за генериране на изображения в чатбота и Instagram
Каква температура издържат автомобилните гуми?
Ford изтегля над 100 000 Mustang и Mach-E
В Европа се появи нов пътен знак
Peugeot отлага новото 208 с година
Колите на старо поевтиняват, но не всички
Дете с рядко и опасно заболяване беше транспортирано със "Спартан" в Германия
Георги Пеев: Европрокуратурата разследва 17 договора за жп проекти
Найденов за Атанасова: Липсва механизъм за освобождаване на конституционен съдия