Тази година се очаква да бъде рекордна за пазара на офис площи във Варшава, сочат данни на консултантската компания Cushman & Wakefield, цитирани от онлайн изданието worldpropertyjournal.com.
Само през третото тримесечие на годината са били усвоени над 222 хил. кв.м – с 36 на сто повече спрямо същия период на миналата година.
От началото на годината досега усвоените площи са над 612 хил. кв.м, което е колкото цялата 2014 г.
Най-голямата сделка за деветмесечието е тази със Samsung – компанията нае 21 хил. кв.м в столицата на Полша.
Очаква се до края на годината обемът на усвоените офис площи във Варшава да достигне 800 хил. кв.м. Ако прогнозата на консултантската компания се реализира, това ще е рекордна година за пазара.
В резултат на засиленото търсене на офиси в града делът на празните площи се сви до малко под 13 на сто през третото тримесечие на годината. Предлагането обаче също се увеличава заради засилената строителна активност.
През следващата година се очаква да бъдат завършени нови над 430 хил. кв.м. През тази година се очаква новото предлагане да достигне над 320 хил. кв.м с пускането на нови 80 хил. кв.м през последните три месеца на годината.
Заради засиленото предлагане на площи наемите на офисите във Варшава продължават да са стабилни на нива 22-24 евро за кв.м в централните райони и 16-18 кв.м в периферията.


Борисов: Радев ползва всички ползи, които ГЕРБ донесе, особено еврозоната
Над 1600 участници от 48 държави се събират край Варна за юбилейния Международен летен лагер по бойни изкуства
Вечерните спектакли на Кукления театър във Варна започват днес с гостуващо представление от Румъния
Демерджиев: Има много повече полети, които поразително съвпадат като дати между Пеевски и Атанасова
Тома Биков за Пеевски и Атанасова: Демерджиев допусна гаф
250 години по-късно американската мечта продължава да е жива
"Алтернатива за Германия" преизбра лидерите си в демонстрация на единство
Последният бюджет на Макрон вещае още политически хаос във Франция
Страховете от пренасищане на петролния пазар се възраждат
Вашингтонският монумент разказва 250г история
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
Теменужка Петкова: Бюджетът за 2026 г. е в грубо нарушение на закона
Какво закусва Том Круз, че продължава да прави супер каскади на 64 години
Демерджиев за полетите на Пеевски и Атанасова: Има още много, които съвпадат по дати и участници
В кадър: МВР отбеляза 147 години от създаването си, политиците с честитки