Акциите на американските фондови борси се търгуват в тесни граници във вторик, съобщава CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се повишава с 6 пункта, подкрепен от силните резултати на Home Depot. Компанията за търговия на дребно с продукти за бита отчете печалба от 1,67 долара на акция и приходи от 23,89 млрд. долара през първото тримесечие. Анализаторите, анкетирани от Ройтерс, очакваха печалба в размер на 1,62 долара на акция и приходите от 23,74 млрд. долара. Акциите на Home Depot поскъпват с близо 2%
Широкият индекс S&P 500 и технологичният бенчмарк Nasdaq остават без съществено изменение, след като по-рано покориха поредени върхове в рамките на сесията.
Борсовите показатели продължават да записват нови рекорди въпреки смесените сигнали от Вашингтон. Миналата седмица президентът Доналд Тръмп изненадващо уволни директора на ФБР Джеймс Коми, а във вторник той защити решението си да предостави класифицирана информация на Русия.
„Изглежда наблюдаваме пазар, който игнорира случващото се във Вашингтон“, коментира Арт Хоугън, главен пазарен стратег във Wudnerlich Securities. “Смятам, че пазарът залага на способността на Вашингтон да прокара данъчни реформи”, допълва той.
В сферата на макроикономиката индустриалното производство в САЩ расте с 1% на месечна база през април – най-бързият темп от над 3 години.
Петролът поскъпва с 0,4%, като американският лек суров петрол WTI се търгува на ниво 49,05 долара за барел, а европейският бенчмарк Брент – на ниво 52,05 долара.
Златото поскъпва с 0,36% до 1 234,39 долара за тройунция.
Едно евро се обменя за 1,1069 долара, а курсът на йената е 113,50 йени за долар.
Доходността по 10-годишните американски държавни облигации е 2,336%, а тази по 2-годишните – 1,307%.
*Данните са актуални към 17:40 часа българско време.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
преди 9 години Какво ви казах аз. Даже пазарите се присмиват на нелепите и безнадеждни опити за дискредитиране на Тръмп. отговор Сигнализирай за неуместен коментар