Instagram добави нови функции, с които позволява на потребителите си да разменят лични съобщения и да участват в групови дискусии. Решението е част от усилията на услугата за споделяне на снимки да се справи с нарастващата конкуренция от страна на Snapchat, предава Ройтерс.
Обновлението на Instagram, която има повече от 300 млн. потребители, е най-новият ход на приложението в разрастващата се битка за по-младата аудитория, която е пристрастена към изпращането на съобщения, както и със Snapchat, която е особено популярна и има 100 млн. потребители, като броят им не спира да расте.
Новите функции означават, че потребителите на Instagram могат да споделят снимки директно с някой от приятелите си или с група от хора и да получат в отговор текст или снимка. Instagram се надява, че това ще накара потребителите да използват по-дълго нейното приложение и уебсайта ѝ.
Младите потребители на мобилни устройства се интересуват все повече от възможностите да си комуникират чрез съобщения с приятелите си и да провеждат онлайн разговори, вместо просто да разглеждат онлайн съдържание. Близо 40% от всички коментари в Instagram публикациите включват чужди акаунти, посочва от платформата, което предполага, че много от потребителите искат да свържат въпросното съдържание с даден човек и да започнат дискусия с него.
Ходът идва само няколко седмици след като Instagram позволи в платформата ѝ да се публикуват не само квадратни снимки и видеа, което е разглеждано като начин да се конкурира по-добре със Snapchat.
Последната, известна заради това, че снимките, изпратени с нея, изчезват няколко секунди след като са видени, вече предлага различни формати за снимки и видео. По-рано тази година Snapchat разви услугата си, така че потребителите да могат да си разменят и текстови съобщения.
Много социални мрежи и приложения добавят опцията за изпращането на съобщения в опит да задържат потребителите си.
Facebook, която притежава Instagram, превърна своята услуга Messenger в напълно отделно приложение по-рано тази година. Сега добавя и виртуалния асистент M, който ще изпълнява задачи, възложени от потребителите, като пазаруване например.


Ето къде няма вода във Варна днес
До края на седмицата МС решава за организацията на "Евровизия"
Коцев: Победата на Дара ще ни държи в еуфория още дълго време, но това не бива да спира важните теми
Започва електронният прием за първи клас за учебната 2026/2027 година във Варна и региона
Портних: Варна може и да сбъдне мечтата на Дара за Дом на Артиста в родния ѝ град!
AmCham: Големите вериги не са виновни за високите цени на храните
Иран стартира корабни застраховки в биткойни
Мъск загуби първата съдебна битка срещу OpenAI и Сам Алтман
Тръмп отложи ударите срещу Иран по искане на страните от Залива
Петролът поевтиня, след като Тръмп отложи удар срещу Иран
Историческа марка се завръща с премиум SUV
Тайните екстри в стъргалката за лед на Skoda
Новият Nissan Micra: Не точно японски, но най-добрият досега
Робот с изкуствен интелект оставя гумаджиите без работа
BMW пусна прощална версия на M3
Терзиев: София има ключови предимства да е домакин на "Евровизия"
Обхождат района около хижа "Рудничар" на Витоша заради нападението от мечка
Задава се драма и скандали: Опитва ли "Прогресивна България" да ограничи опозицията?
Посланикът на САЩ: Трафикът на хора остава един ужасен бич на нашия свят
Анчелоти все пак върна Неймар в националния