Всяко публично пространство на столицата на Южна Корея Сеул ще има безплатен WiFi до 2017 г., включително и подлезите и общественият транспорт, заяви Парк Уон-Сун, кмет на града, цитиран от Yonhap News Agency.
Инициативата, наречена Seoul Digital Plan 2020, има за цел да донесе технологията интернет на нещата (IoT) в мегаполиса. Общината ще инвестира общо 460,5 милиарда вона (373,9 милиона евро) в новата цифрова политика през следващите пет години.
Концепцията на интернет на нещата обещава по-висока свързаност на различни обекти, които са свързани към интернет. Тези обекти могат да се идентифицират с други устройства с цел обмен на необходимите данни.
Според данни на анализаторската организация Pew Research Center южнокорейците са сред най-ползващите смартфоните си потребители, като 88 на сто от тях притежават поне един. Така се оказва, че свързаността е от решаващо значение в ежедневието на корейските граждани.
Сеул също така възнамерява да създаде интегрирана система за паркиране, в която собствениците на автомобили ще могат да проверяват за свободни места за своите превозни средства на различни места и да получат съответните данни на смартфоните си. Според градоначалника тази интегрирана система ще включва 550 обществени и частни места за паркиране до 2020 г.


Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Apple трябва да се вслуша в урока от "очилата за перверзници" на Meta
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас