Американският технологичен концерн Uber е разработил нова технология, която планира да използва за проследяване на поведението на водачите, особено ако шофьорите пътуват твърде бързо или спират твърде рязко, пише San Francisco Chronicle.
Информацията за това как шофьорите действат ще бъде споделяна с Uber, но също така ще бъде споделена и с водача, заедно със съвети за безопасност за това как той може да подобри ефективността си.
Uber ще вкара тази функционалност като актуализация в приложението си, като се използва съществуващата функционалност на смартфоните, а "в някои градове Uber също ще следи дали шофьорите ползват телефоните си по време на шофирането с помощта на жироскопа на телефона".
Компаниите за споделено пътуване изглежда се разрастват все повече и по-бързо. Окръг в щата Флорида например получава субсидия, с която да предлага безплатни Uber превози на служители с ниски доходи, и създава „транзитен орган“, който да организира превоз на лица, които не разполагат със смартфони.
Но Uber се ползва и в негативен аспект. Наскоро стана ясно, че услугата дори е била ползвана от група трафиканти на хора за контрабанда на имигранти от Централна Америка в Съединените щати.


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
AI гигантите ще спечелят 1 трилион долара тази година. Може да не е достатъчно
Бягството на Apple от AI отново започва да тежи на акциите ѝ
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Елизабет Олсън стана майка за първи път
Бананово лате - абсолютен хит при маникюрите
Шакира не дава гаджето на Пике да бъде под един покрив със синовете ѝ
Шампионска лига: Левски остави интригата за Атина - 0:0
Николета Лозанова съблазнява по червено бельо