Австралийската компания за логистични имоти Goodman Group съобщи, че е сключила споразумение с американската компания за онлайн търговия Amazon за изграждането на два логистични центъра в Германия.
Още в началото на март компаниите се споразумяха за построяването на логистичен комплекс с площ от 110 хил. кв. м в Райнберг.
Това е петото подобно съоръжение, което Goodman ще изгради за Amazon в Европа.
В края на миналата седмица двете компании се договориха за втори логистичен център, който ще бъде построен в Грабен в Южна Германия. Той също ще бъде с площ от 110 хил. кв. м, като строителните работи се очаква да започнат през идните седмици. Проектът ще бъде завършен през четвъртото тримесечие на 2011 г.
По думите на Армин Гросман, регионален директор за Германия, клонът в Грабен ще помогне за бързата обработка на поръчките на Amazon.de, сред които медийни продукти, електроника, домакински уреди, продукти за дома и градината, бебешки продукти и играчки, обувки, чанти, дрехи, козметика, часовници, бижута, спортни стоки, музикални инструменти, автомобилни части и аксесоари и др.
Очаква се Amazon да създаде около 2 хил. постоянни работни места в двата центъра.
С новия проект Goodman развива пет логистични проекта с обща площ от близо 344 хил. кв. м, представляващи инвестиционен бюджет от 190 млн. евро.
По данни на компанията тя има проекти в процес на развитие на обща стойност 10 млрд. долара „на ключови пазари по света“, включително редица инвестиционни възможности в Западна Европа.


Григор Димитров на 35: От Хасково до върха на тениса
Облачно с валежи и гръмотевици в неделя
Кметът на Варна: Въвеждаме драстични мерки срещу презастрояването
НАП: Средната цена на бензина у нас достигна най-високо ниво от началото на конфликта в Близкия изток
Механици: съпротивлението на въздуха вдига разхода гориво при високите скорости
SpaceX може да подаде документи за IPO още в сряда
Правилно ли чухме? Тръмп май каза, че воюва, воден от пиар цели
Унгарската мечта за еврото пренарежда облигационните пазари в Източна Европа
Испания рискува затворени барове и срив в услугите, ако ограничи мигрантите
Русия притиска студенти да попълват редиците на операторите на дронове
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Освободиха срещу гаранция мъжа, задържан след инцидента с Ивайло Мирчев
ЦСКА 1948 триумфира над Лудогорец в битката за Европа
Цените на горивата удрят тежко гръцките острови
Левски нанесе нов удар на ЦСКА с втора поредна победа
Румъния модернизира старите си ракетни установки за удари на голямо разстояние