Инвестиционната компания AXA Real Estate Investment Managers обяви, че е завършила привличането на капитал за своя нов фонд за имоти Development Venture III (DVIII), след като е набрала 589 млн. евро. Досега фондът е инвестирал в луксозна офис сграда в Лондон и три в Париж.
DVIII, който ща разполага с инвестиционен капацитет от 2,5 млрд. евро със заемния и реинвестирания капитал, е привлякъл широк спектър от инвеститори. Общо 54% от тях са пенсионни фондове, 24% - застрахователни компании и 15% държавни фондове от Северна Америка, Близкия Изток и Европа.
Общо 65% от инвестициите са дошли от настоящи инвеститори на компанията, от първите два фонда от серията Development Venture, които досега са завършили инвестиции в размер на 2,3 млрд. евро. Вътрешната норма на възвръщаемост на тези два фонда е била брутно над 40% на проектно ниво, казват от компанията.
Наред с четирите проекта, в които досега сме инвестирали, вече започваме да набелязваме подходящи инвестиции, сред които са инвестиции в земя или спекулативни проекти като реновиране на сгради. Очакваме да видим още повече такива възможности през 2012 г., успоредно с адаптирането на сектора на имотите към новата икономическа действителност, коментира Лоран Вуан, директор Опортюнистични фондове в AXA Real Estate Investment Managers.
През 2007 г. от AXA Real Estate бяха съобщили за Investor.bg, че смятат да привлекат 1 млрд. евро за инвестиции, включително и за проекти в България.


Хороскоп за 2 юли 2026
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
Във Варна затягат мерките срещу пожарите през лятото
К. Георгиев: Фактори от САЩ и Китай ще определят петрола след войната в Залива
Стартъп с българско ДНК помага на хората да защитят цифровите си активи
Английски мебелен бранд влиза в ерата, в която ботове купуват дивани
Тайланд сменя туристическия модел - по-малко хора, повече разходи
Френските елити се изправят пред свой собствен „момент на Мамдани“
Наследникът на дизела: Може ли HEV да е добър и на дълъг път?
Lamborghini представи най-мощния SUV в историята си
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
Какво представляват аеродинамичните завеси в автомобила
Как руснаците реагират на кризата с горива: Искам да хвана Путин за раменете и да го разтърся!
Дани Глоувър разкри, че живее с болестта на Алцхаймер
Дмитриев: Истинските европейски лидери искат Русия за свой партньор
Дуа Липа изуми с кадър от ваната
Еврозоната поставя нови изисквания към бюджета и управлението на България