Инвестиционният фонд Bulgarian Property Developments (BPD) съобщи, че е получил разрешително за строеж за своя проект Логистичен Парк Русе, съобщиха от фонда.
Първата копка на Логистичен Парк Русе ще бъде направена през април тази година, а първият етап на комплекса ще бъде завършен до края на 2009 г.
Проектът се намира на 1 км от Дунав мост, до главната българо-румънска магистрала, близо до пристанище Русе-Изток и Свободна зона–Русе, като отстои само на 3 км от центъра на града.
Той е разположен в новата индустриална зона на Русе (местността Слатина) и ще бъде изграден върху терен от 53 676 кв. м. Комплексът ще включва модерни складове със светла височина от 10 м, обслужващи офиси и надземни паркинги с 220 паркоместа за автомобили и 92 места за камиони.
Логистичен Парк Русе ще се състои от три сгради, като две от тях ще са основни складови сгради с площи от 13 680 кв. м и 8 300 кв. м. В микса от наематели ще доминират компании, чиято дейност изисква по-големи складови пространства. За целта сградите са проектирани така, че големите складове да преобладават, като минималните площи за отдаване да не са по-малко от 1000 кв. м. Логистичен Парк Русе ще осигурява 24-часова охрана и видео контрол на зоната.
Инвестиционните планове включват цялостна реконструкция и развитие на територията. До този момент в проекта са вложени около 2 млн. евро, като се очаква цялата инвестиция да бъде около 12,6 млн. евро
Инвеститор на комплекса е „Бългериън Пропърти Девелъпмънтс” ЕООД. Ексклузивен консултант на проекта е международната консултантска компания King Sturge. Мастер-планът е разработен от британското архитектурно дружество Fletcher Architects, както и от “Проконсулт” ООД. Управлението на проекта се осъществява от “София Истейтс Девелъпмънт” ООД.
BPD е създадена през 2004 г. с цел инвестиции в недвижими имоти в България. Тя е листвана на AIM - вторичния пазар на лондонската фондова борса. Портфолиото й включва Логистичен Парк Варна. Компанията притежава 50% от дружеството „Варна Лоджистикс”, което е собственик на проекта.
Стратегията на BPD е да инвестира в нежилищни имоти в София и другите големи градове на България. Целта е да се изгради балансиран портфейл от индустриални имоти, логистични бази, офиси и търговски центрове, казват от компанията.
„Бългериън Пропърти Девелъпмънтс” ЕООД е дъщерно дружество, посредством което BPD оперира в страната.


„Гардиън“: Румен Радев се оглежда за мястото на Виктор Орбан в ЕС
Войната в Украйна блокира почти изцяло износа на зърно през Черно море
България сред лидерите в ЕС по ръст на строителството през юни
Учениците губят способността си да мислят заради прекомерната употреба на ИИ
ЕФЕ: Новият враг на Европа: сушата ще става все по-честo срещано явление през следващите години
Светът води грешния дебат относно AI безопасността
Трейдъри хеджират риска Фед да снижи лихвите през 2027 г.
Тръмп използва Ким Чен Ун, за да притисне Южна Корея
Meta тихомълком се превърна в един от най-големите AI клиенти на Microsoft
Защо AI не е най-голямата инфлационна тревога на BoE, част 1
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
7 култови спортни коли, които си отидоха без наследник
Как изглежда Toyota Prius, която минава по 20 000 км на месец
Мадона посрещна 68-ия си рожден ден на остров Корфу, в Гърция
Михаела Маринова пръска чар от плажа
ЦСКА с тежка загуба в Крит, ОФИ взе сериозен аванс
Кризата на политическата легитимност: Федоров, Зеленски и дилемата на изборите в Украйна
Полезни храни за здрава и блестяща кожа