Индустриалното производство в САЩ се понижава през януари, тъй като необичайно топлото време доведе до голям спад в продукцията на компаниите за комунални услуги. Той засенчи ръстовете в производствения сектор и минното дело, съобщава Ройтерс, позовавайки се на данни на Федералния резерв на САЩ.
Индексът на индустриалното производство, който Фед съставя, се понижава с 0,3% на месечна база през януари. А ръстът през декември е ревизиран надолу до от 0,8 до 0,6 на сто.
Икономистите, анкетирани от агенция Ройтерс, очакваха индексът да остане без промяна. Показателят обхваща промишлеността, минното дело и производството на електричество и газ.
По-голямата част от спада през януари се дължи на 5,7-процентово понижение при комуналните услуги именно заради по-малка нужда от отопление.
Промишлеността расте с 0,2 на сто, отговаряйки на очакванията. При минното дело ръстът е 2,8 на сто.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?