Dell Inc. планира да инвестира 1 млрд. долара през следващите две години в откриването на 10 центъра за данни и разширяване на връзката с клиентите, съобщи Bloomberg. Целта е да се улеснят продажбите на хардуер, софтуер и услуги на големи компании.
Центровете за данни ще дадат възможност на Dell да обработва редица изчислителни задачи за потребителите си, посочват от базираната в Раунд Рок, Тексас, компания. Dell планира също да отвори 12 „центъра за глобални решения” тази година и още 10 през следващите 18 месеца. Те ще имат за цел да свързват техническия персонал на Dell с клиентите.
Dell цели да разшири дейностите си извън търговията с персонални компютри и да се възползва от ръста при изчислителните облаци, при които софтуерът и информацията се предоставят с помощта на центрове за данни. Компанията предлага по-широк спектър от продукти, правейки придобивания и наемайки служители в отдел продажби. Всички тези ходове са част от план за удвояване на обема на бизнеса с центрове за данни до 30 млрд. долара в рамките на три години.
Новите центрове за данни, в които ще се помещава изчислително и мрежово оборудване и за съхранение на данни, ще се намират в неуточнени засега локации в САЩ, Европа и Азия, казва Стив Шукенброк, президент на отдел услуги на компанията. Три от съоръженията ще се намират в САЩ, казва той. Останалите центрове ще бъдат лаборатории, които имат за цел да помогнат на клиентите да се справят с технически проблеми, посочва той.


Задействаха BG Alert за изчезналата Наталия
Черно море привлече опитен нападател
Виц на деня - 3 юни
Мачовете по ТВ днес (3 юли)
Без ток във Варна на 3 юли 2026
Япония и Индия задълбочават партньорството си с над 100 нови сделки
Найджъл Фараж започва да нервничи
Уолстрийт залага на продължаване на ралито през второто полугодие
Европа има нужда от турската отбранителна промишленост
Тръмп подновява опитите си да овладее Федералния резерв
Маслото мирише на изгорели газове – трябва ли да се притеснявате?
Автомобили за милиони бяха конфискувани от измамник
67-годишно разпадащо се BMW се продава по-скъпо от ново M3
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
8 дни под руините: Извадиха жив мъж от отломките на земетресението във Венецуела ВИДЕО
Мъж от София се удави в морето в Царево
Здравков, ПБ: Ако всичко е редно с полетите, имиджът на Пеевски ще се изчисти
Сметната палата: Архивът на КПК е съхранен и наличен
Жена е с опасност за живота след обгазяване при пожар във Варна