Технологичният гигант LG Electronics разкри, че ще спре да произвежда смартфони в Южна Корея и ще прехвърли производството си във Виетнам, с което се присъединява към световните си конкуренти, които реорганизират производството си, в опит да се справят със спада в глобалното търсене, предава Ройтерс.
Преструктурирането на губещия бизнес се случва в момент, в който LG, която някога беше един от трите топ производители на смартфони в света, се сблъсква със свиване на пазарния дял до под 3% в рамките на десетилетие, в което смартфоните започнаха да доминират на мобилния пазар.
"Намирам решението за положително“, коментира анализаторът Джон Парк от Daishin Securities.
LG се нарежда на трето място на американския пазар на смартфони със своите 17% дял към третото тримесечие на 2018 г., сочат данни на Counterpoint. Преди нея са Apple и Samsung Electronics.
LG, чийто бизнес със смартфони е на загуба през последните няколко години, посочва, че прехвърлянето на производството ще насърчи годишния капацитет на завода ѝ за смартфони във Виетнам с 83% до 11 млн. смартфона от втората половина на 2019 г.
LG произвежда смартфони и в Китай, Бразилия и Индия.
Промяната се случва, след като Samsung, най-големият производител на смартфони в света, заяви в края на миналата година, че ще спре операциите на един от заводите си за мобилни устройства в Китай.
Японската Sony също затваря завода си за смартфони в Пекин, опитайки се да изкара губещия си бизнес на печалба.
Книжата на LG Electronics повишиха стойността си с 3% при 0,2% спад на пазара.


Депутатите приеха промените в Закона за държавния служител
10-годишни деца замервали колата на Невяна Владинова
Дете е с мозъчно сътресение, след като клон падна отгоре му във Варна
Кой е Пабло Молина – трикратният шампион, който влиза в SENSHI 33 Grand Prix като №1 в BoxRec
„България Еър“ увеличава полетите си до Бургас за Евровизия 2027
Конгрес vs Тръмп: Победа на демократите ще блокира политическия процес в САЩ
Реформата в лекарствената политика рискува достъпа на пациенти до лекарства
Новият механизъм за минималната заплата ще дава диапазон, а не фиксирана формула
Технологичното рали помага за покачване на американските фючърси
„България Еър“ увеличава полетите си до Бургас за Евровизия 2027
Google най-накрая премахна досаден бъг в Android Auto
BMW няма да връща бутоните в интериора
Системата „Бонус-малус“ влиза в сила - какво се променя за шофьорите
Най-големият роботизиран паркинг в света побира 2314 коли
Съвременните коли не ръждясват? Само отвън
"България Еър" пуска до два полета дневно до Бургас за "Евровизия" 2027
Хванаха мъж в Гърция да язди кон в нетрезво състояние, глобиха го със 700 евро (ВИДЕО)
Гюров пита кабинета: Ще има ли реакция на твърденията за иранска „хибридна операция“?
Остър спор в парламента: Стоянов прати Мирчев "да нарами пушката и да заминава"