Открита процедура за подбор на проекти за създаване на технологични паркове стартира днес. Това обявиха от Министерството на икономиката и енергетиката (МИЕ), което е Управляващ орган на Оперативна програма „Развитие на конкурентоспособността на българската икономика" 2007-2013 г.
Процедурата е без определен срок за кандидатстване и е с общ размер на безвъзмездната финансова помощ 2,93 млн. лв., като проектите трябва да покриват определени изисквания за качество. За финансиране по процедурата се одобряват тези проектни предложения, чиято оценка е равна или надвишава 80% от максималния брой точки. Одобрените проекти получават финансиране по реда на тяхното постъпване до изчерпване на предвидените средства.
Очаква се създадените с финансиране по тази процедура технологични паркове да подпомагат достъпа на фирмите до ново знание и да стимулират комерсиализирането на научните изследвания.
МИЕ също така обяви продължаване на етапа по набиране на проектни предложения за създаване и развитие на стартиращи иновативни предприятия. Откритата процедура по набирането е без определен срок за кандидатстване, а общият размер на безвъзмездно финансиране е 27,22 млн. лв.
Основната цел на процедурата e да увеличи броят на успешно стартиралите иновативни фирми, като им предостави подкрепа при разработването на базисни иновативни продукти.
Междувременно от Министерството на труда и социалната политика съобщиха, че се прекратява набирането на проектни предложения за осигуряване на условия за активен трудов живот за хора над 50 годишна възраст и на продължително безработни лица по Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" 2007-2013. Схемата се прекратява поради липсата на интерес от страна на потенциалните бенефициенти, като оценителната комисия ще разглежда проектни предложения, получени и регистрирани в Дирекциите "Бюро по труда" (ДБТ) до 14 юли 2009 г.


Евростат: България с най-висока инфлация в еврозоната през май
Дара, Джокович и дъщеря му танцуват Bangaranga (ВИДЕО)
31 пияни или дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
19-годишна дрифтърка отнесе 1500 евро глоба (ВИДЕО)
Разбиха поредната наркооранжерия край Варна (СНИМКИ)
Фед не промени лихвите, но високата инфлация променя прогнозите за 2026 г.
Изкуственият интелект трябва да остане доминиращ, за да има "бичи" пазари
ЕЦБ: Мирът в Иран не е достатъчен, за да се преодолее енергийният шок
Световният търговски ред няма да бъде възстановен, но вече се заражда нов
Кой отказва кофеина
Малък теч на антифриз може да причини много скъпа повреда
Прочут механик посочи най-добрата кола за покупка в момента
Джеръми Кларксън призна, че има рак
Ново проучване разбива мита за безопасните кръгови кръстовища
Тези популярни функции в колата могат да причинят катастрофа
Ще поскъпне ли млякото заради блокираните цистерни?
Бойко Рашков: Прекалено много станаха Невзоровците в нашата страна
Двойна огнева мощ за HIMARS: САЩ представиха най-значимото обновление на системата