С предимство трябва да се ползва първо отпуска за 2010 г., а след това да се направи график за изчистването на натрупаните дни от платения годишен отпуск от предходните години. Това каза управителят на Националния осигурителен институт (НОИ) Христина Митрева при обсъждането на промени в Кодекса на труда в пленарната зала.
Митрева допълни, че натрупаните дни трябва да се ползват до 31 декември 2011 г., както предвижда законопроектът. Негов вносител е Министерски съвет и с него регламентират антикризисните мерки на правителството, които депутатите разискват сега на второ четене.
Народните представители приеха, че в началото на всяка година работодателят трябва да утвърди график за ползването на платения годишен отпуск.
Графикът трябва да даде възможност на всички работници да ползват платените почивни дни, които им се полагат.
Всеки работник е длъжен да ползва платения си годишен отпуск до края на календарната година, за която се полага, приеха още депутатите на второ четене.


Фестивалът на българската легенда в "Галата" с отворена покана за участници
Магистратите притежават апартаменти и къщи за над 1,4 млрд. евро
Варненски ученици превърнаха квартала в „жива класна стая“
Варна събра над 8 млн. евро от паркиране за 15 месеца
Пламен Димитров: Положението с бюджета не изглежда толкова катастрофално
Google и Blackstone създават AI облачна компания със собствени чипове
Пазарът на домашно кафе в България: икономиката зад една сутрешна чаша
Най-честите грешки при домашен ремонт и как да ги избегнем
Инвестициите в дома като защита от инфлация: Тенденции и потребителски нагласи
Р. Генов: Лейбъристите могат да изкарат целия си мандат въпреки възхода на Фараж
BMW 1-Series се връща към задното предаване
Peugeot изтегля над 600 000 коли по абсурдна причина
Танк с V12: Новият Mercedes S 680 Guard идва с максимална защита
Сърцето на машината: Защо правилното моторно масло е критично за вашия мотоциклет
Блогър ще плати 300 000 долара за критика срещу BYD
ПБ ограничава правомощията на управителя на "Лукойл"
Българин и две румънки се издирват след срутване на сграда в Германия
Пъстър смок предизвика суматоха на централния пазар в Хасково
Мерките на кабинета не са в рамките на едногодишен хоризонт
преди 15 години и ако може да не платим на работника отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Това българите сме най-голямата работа!Ако не можем друго да краднем, отпуска ще краднем, ама няма да сме капо! отговор Сигнализирай за неуместен коментар