Депутатите дадоха зелена светлина на приватизацията на Агенцията дипломатически имоти в страната ЕООД (АДИС), след като на днешното заседание на парламента бяха приети на второ четене промените в закона за приватизация и следприватизационен контрол, предаде БТА.
С измененията от забранителния списък за приватизация бяха извадени още "Военно издателство" ЕООД и "Аудиовидео Орфей" ЕАД.
В същото време Националният дворец на културата и "Рибни ресурси" ЕООД - Созопол влизат в забранителния списък, решиха още народните представители. В списъка се включват и "Българси пощи".
През лятото се разрази бурна дискусия дали пощите да бъдат приватизирани. Синдикатите дори предупредиха, че служители в дружеството са готови на стачка, ако се стигне до изваждането му от забранителния списък.
Промените в закона за приватизация минаха на първо четене през септември с обещанието на вносителите от ГЕРБ, че „Български пощи“ ЕАД ще бъде върнато в забранителния списък. Това потвърди пред журналисти и зам.-председателят на ГЕРБ Валентин Николов.
За последната година финансовото състояние на пощите се влоши. Наскоро стана ясно, че дружеството спешно търси оборотен заем, за да разплаща дълговете си.


Пускат допълни автобуси и тролеи за празника на Варна
Костадинов: Радев дава АМ “Черно море” на Турция
Кричим изпрати жестоко убития Георги Кузев на рождения му ден
Запълниха поредно дере във "Виница" със строителни отпадъци (ВИДЕО)
Крисия и Веселин Маринов пят на плажа в "Аспарухово"
САЩ тестват лоялността на НАТО към политиките им преди съкращаване на войските
Z.ai подготвя нов AI модел в битката с OpenAI и Anthropic
Нов недостиг на гориво в руски региони след атаките на Украйна срещу рафинерии
OpenAI отчита годишен темп на приходите от над $40 милиарда преди IPO-то
Т. Джамов: Все повече хора у нас имат интерес към бойните спортове
Никола Цолов ще тества болид от Формула 1 в края на месеца
Популярен аргумент срещу електромобилите беше разбит
Това е единственото BMW 8-Series E31 с дизелов двигател
Cadillac зарадва клиент със седан за 500 000 долара
Роботите в заводите не могат да заменят напълно хората
Министър Стоянов: Нямаме отговор от Украйна за дрона
Лавров: ЕС изнудва Вучич да застане срещу Русия
Доц. Даниел Бенатов: Путин не може да си позволи мир
Измама за $1,2 милиона? Инвеститори съдят Селена Гомес
преди 14 години Някак пощите са символ на държавата - кофти е да се приватизират:(Правителството много се отмята, ама премиера е зодия близнаци - те са си такива... отговор Сигнализирай за неуместен коментар