Цените на таксиметровите услуги в София няма да се вдигат в близко бъдеще. Това казаха за Investor.bg представители на ръководствата на големи столични фирми за пътнически таксиметрови превози.
Те коментираха, че въведеният от началото на годината акциз върху природния газ, използван като моторно гориво, в размер на 0,85 лв. за 1 гигаджаул ще оскъпи „незначително“ горивото. Така че само поради тази причина цените на превозите с такси няма да се повишат, увериха те.
Въведените от Столична община от началото на годината максимални стойности на цените на таксиметровите услуги в София са съответно 1,3 лв./км през деня и 1,6 лв./км – през нощта. По общи изчисления цените на повечето от големите таксиметрови фирми в София сега са около 50-60% от максималните.
За Investor.bg от такава фирма добавиха, че нямат информация как ще процедират с цените си други таксиметрови фирми, обаче общо взето повишението на цените на превозите, без да е наложително, би намалило броя на клиентите.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
Какво ви очаква в любовта тази седмица?
Откриха над 140 кг наркотик в камион на ГКПП Капъкуле, влязъл от България
България може да въведе дигиталния портфейл до края на 2026 г.