Рекорден за последните 4 години търговският дефицит от 673 млн. лв. отчита България през октомври 2012 г., показват данни на НСИ. Сумата е FOB-FOB, тост без включените разходи по вноса (транспорт, застраховки и други).
С включването им (т. нар. CIF), търговското салдо за октомври достига минус 895,4 мн. лв.
Износът (FOB) се увеличава с 2,8% на годишна база до 3,63 млрд. лв. за октомври 2012 г., а вносът (FOB) расте със 7,9% до 4,3 млрд. лв.
От началото на 2012 г. износът е за 33,8 млрд. лв., а вносът (FOB) за 39,9 млрд. лв. Вносът CIF е за 41,65 млрд. лв. Съответно износът за януари-октомври 2012 г. се увеличава с 2,2%, докато вносът CIF е нагоре с 10,8%, а вносът FOB с 10,7%.
Търговското салдо от началото на 2012 г. е отрицателно в размер на 6,06 млрд. лв. (FOB) и 7,84 млрд. лв. (CIF).
Прави впечатление, че от началото на 2012 г. намалява износът ни към страните от ЕС с 3,2% на годишна база, докато този към останалия свят расте с 11,1%. При вносът този от ЕС нараства с 9,3%, а този от останалия свят се увеличава с 12,8%.
Само през октомври 2012 г. износът ни за страните от ЕС намалява с 8,1% на годишна база, докато за останалия свят се увеличава с 22,7%. При вноса този от ЕС нараства с 2%, докато този от другите страни расте с 18%.
Изменение в стойностния обем на износа и вноса на България за периода януари - октомври 20121 г. спрямо същия период на предходната година



Хороскоп за 8 август 2026
Увеличават се сигналите към спешния телефон
Виц на деня - 7 август
Арестуваха още двама служители на ВиК-Бургас
Мачовете по ТВ днес (7 август)
ФИФА иска да запази доходоносните почивки за хидратация на следващото Световно
Борсово търгуваните фондове с ливъридж трябва да бъдат обуздани
Продажбата на евро от САЩ за интервенция в йената е било изненада за Европа
Петролът поскъпва след съобщения за удари на Иран в Ормузкия проток
Дрон с експлозиви на германско летище бележи нова заплаха за Европа
Toyota удвоява инвестициите си в хибриди
Пет слаби места при Mazda6 на старо
Защо режим „P“ не замества ръчната спирачка
Над милион коли на Tesla се оказаха с разпадащо се окачване
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Братът на Анджелина Джоли се разведе и призна: Гей съм!
Пикът на метеорния поток Персеиди е в нощта срещу 13 август
Николов, МВР: Фентанилът измести хероина на българския пазар
Стефан Цанев на 90 г.: Най-важното бе, че имаше думата „свобода“ в нашите стихове
17 нарушения за ден: Турски F-16 и дронове навлязоха в гръцкото въздушно пространство


преди 13 години MNZ, ти си пълен ***, са съжаление.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Според мен данните са добри, важното е че отчитаме ръст, нищо че е на вноса. Аз така и не мога да разбера, защо искаме да растем само с ръст на производството, а не направим една икономика с ръст на потреблението? Нали все това се оплакват хората, че потреблението ни било ниско? Ами нека да повишим потреблението, лошо няма. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Цифрите не говорят добре :( отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Винаги ми прави впечатление едно нещо и то е търговията с Русия. Все си мисля, че ако успеем да намалим тази енергийна зависимост, дали ще е природен газ или нещо друго, поне малко с местен добив, сигурен съм, че икономиката ще дръпне. Дано резултатите от започналите проучвания да са добри. отговор Сигнализирай за неуместен коментар