В телефонен разговор с министър-председателя в оставка Бойко Борисов израелският му колега Бенямин Нетаняху е изразил своята благодарност за успешната работа и възхищението си от силната постъпка и доброто управление, се посочва в съобщение от правителствената информационна служба.
"В Израел харесваме и уважаваме смелостта, а ти показа много кураж", е заявил в обаждането си Нетаняху. Той е пожелал на Борисов успех на изборите и втори мандат на управление.
Бойко Борисов е провел телефонен разговор и с премиера на Великобритания Дейвид Камерън, съобщи още прес службата на Министерски съвет.
"Благодаря за сътрудничеството в рамките на европейските и евроатлантическите структури, благодаря и за приятелството. Пожелавам успех на предстоящите избори", е заявил премиерът на Обединеното кралство Дейвид Камерън.
Той е изказал своето възхищение от смелостта за взетото решение да бъде депозирана оставката на българското правителство и е подчертал, че уважава изразената от Бойко Борисов позиция.


Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Черно море потопи ЦСКА в дъжда на "Тича"
Скоро: Озоновата дупка ще изчезне непълно
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
Глобата от 140 милиона долара на Мъск показва, че ЕС губи самообладание
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Манчестър Сити надви Съндърланд
Нова атомна централа няма да свали цените на тока
Българската икономика расте 2-3 пъти по-бързо, отколкото средната на европейско ниво
„Черно море” потопи ЦСКА в деня на моряците
Оставка на правителството няма да е заплаха за България в Еврозоната


преди 12 години Браво Дейвид Камерън! Заслужаваш за награда да ти изпратим всичкото *** от България и самия Бойко Борисов отгоре за преводач. На какъв ли език сте си говорили по телефона? Дайте му и някакъв орден за особено големи заслуги към Евросъюза, че е запазил финансовата стабилност и не е искал помощи, като някои други. И за Бенямин само хубави неща мога да кажа, защото ако кажа това, което мисля ще ме обвинят за яростен антисемит. отговор Сигнализирай за неуместен коментар