Ако не се осъществи приватизацията на БДЖ „Товарни превози", кредиторите имат пълно основание да изискат вземанията си от дружеството, което ще го направи неспособно да извършва услуги, каза бившият министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски пред TV7. Той потвърди мнението си, че продажбата на товарното звено на железницата е неизбежно.
"Ако има ясни критерии и правила, частният бизнес винаги е по-добър стопанин от държавата", аргументира се бившият транспортен министър Московски.
Той обясни, че протестите на гражданите срещу приватизацията на дружеството са закъснели и че ако държавата по някакъв начин поеме ангажимент за тези вземания, това означава, че средствата за погасяване на дълга трябва да дойдат от увеличение на данъците.
Мовсковски все пак изключи заем с цел спасяване на дружеството, тъй като в този случай е нужно одобрение от Брюксел.
„Това, което не съм имал възможност да направя за БДЖ, тъй като не съм бил министър тогава, е още от първата година от управлението на ГЕРБ дружеството да се фалира и темата да приключи", заяви бившият ресорен министър на транспорта.
Той припомни, че за времето на управлението си партия ГЕРБ е успяла да намали дълга на националния железопътен превозвач със 120 млн. лева, като е използвала "редица непопулярни мерки".
Преди броени дни новият министър на транспорта Кристиан Кръстев, който стана част от екипа на служебния премиер Марин Райков, заяви категорично, че няма да позволи продажбата на товарното звено на железницата на безценица.


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат


преди 13 години Момчета кога ще се съберем на по бира? :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години А защо, нали невидимата ръка на пазара ще регулира нещата ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години твърде голям за да фалира :) :) :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Ми като толкова е способно частното управление защо се налага големи частни фирми на Запад като фалират или изпаднат в неплатежоспособност се налага да ги одържавяват, да налеят в тях едни държавни пари и след време пак да ги продадат на частник да печели вече.Те и банките така ... Или как им викахте ... структуроопределящи, системноважни ... ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години ПРИЯТЕЛЮ,- СМЕНИ ДРОГАТА..."Значи , държавните предприятия имат особената дарба да избират..."- ДАЖЕ ПРИ СОЦА УПРАВИТЕЛИТЕ НЕ СЕ ИЗБИРАХА, А СЕ НАЗНАЧАВАХА... (ПО ПАРТИЙНА ПРЕДАННОСТ), А СЕГА ПО МАСОНСКА ИЛИ МАФИОТСКА... ЗАТОВА СА И НЕКАДЪРНИ...!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Значи , държавните предприятия имат особената дарба да избират само некадърните и крадливите :) :) :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години ПРИЯТЕЛЮ,- ДАЙ ДЕФИНИЦИЯ ЗА "ДЪРЖАВЕН МЕНИДЖЪР", ЗАЩОТО АЗ ЗНАМ ДАМО ДВА ВИДА - КАДЪРЕН И НЕКАДЪРЕН... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години БДЖ получава 230 млн. годишно субсидия и пак не е конкурентен на автобусите , а с работеща магистрала е обречен отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Ти държавен кадърен мениджмънт в тая държава де си видял ? Ти да не живееш на Марс че не виждаш че всяко що е държавно се краде като за последно ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години на кой му пука за ангажиментите му - баста , след една година или приватизирало товарни и е почнало пак с съркащенията и продажбата на квот може или е на скрап . Няма друг път . отговор Сигнализирай за неуместен коментар