След анализ на развитието на ситуацията, на възможните действия, които могат да бъдат предприети, трябва да се направи извод накъде върви ситуацията – към стабилизиране на правителството или напротив - към сваляне на правителството. Това каза за агенция „Фокус” Румен Овчаров, лидер на БСП - София.
„Ако оставката на ръководството на БСП и на Сергей Станишев ще бъде стъпка към стабилизация на правителството, тя трябва да бъде дадена. Тоест трябва да бъдем готови на всичко, за да спасим правителството. Но, ако с една оставка допълнително ще дестабилизираме ситуацията и в парламентарната група, и в партията, то очевидно това ще е вредно и безсмислено действие. България няма нужда от хаос в момента”, посочи Овчаров.
По негови думи кабинетът много ясно и категорично трябва да покаже, че е кабинет на националното спасение, който изпълнява програма, а не - кукла на конци, която изпълнява заповедите на задкулисни играчи, каквото впечатление се създава. Това очаквам от кабинета и по-специално от министър-председателя, а не от министрите”, добави Овчаров.
Най-важното сега е да бъдат дадени гаранции от правителството, че задкулисието няма да продължи, заяви Овчаров пред БНР. Според него това ще стане с ясни действия на предоставяне на ясен управленски мандат на Пламен Орешарски, включително и с промени на министри, които са му наложени по този начин, включително и с коригиране на решения, които са му наложени.
Овчаров обаче отказа да спомене имена на наложени министри.


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет


преди 13 години Танковете? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Накратко Овчаров ясно казва, че това правителство му е удобно. И че няма да защитава единството на партията, защото има интереси. Типично за висшия ешелон на БСП. Доскоро партията им беше твърда земя, на която можеха да правят каквото искат. Прокопаха я, изтърбушиха ... и вече е кораб, който потегля към бури и ветрове. А може би ще се стигне и до плъховете, духовата музика и шапката на капитана по вълните. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Радвам се като чета по далу коментарита . Последните месеци си мислех че аз не мисля правилно . Темите в инвестора се напълниха с платени манипулатори които си мислят че като кажат една лъжа 100 пъти и ще стане истина . Цялата предизборна кампания беше изградена върху тази тактика . Сега когато усетиха че си заминават почнаха да говорят : ама чакайте ще го махнем Пеевски ама не съвсем , да поговорим, да помислим , да направим изборен кодекс / поне една година , а може и три четери / ,обещаваме , гарантираме, поемаме отговорност / това най ме кефи - след като поемате отговорност ,довършете и втората част на значението на това действие подайте оставка / но не думи красиво подредени и изпразнени от съдържание . Смятам че трябва да си ходите и правителство и парламент без значение е какви ще са пораженията върху икономиката , защото в противен случай с всеки изминал ден пораженията ще се увеличават прогресивно . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Хе хе!Такъв ви беше девиза и по времето на виденов! :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Ти подкрепяш ли назначението на Пеевски? Значи торпедата ви на вас са оная истеричка Мая Манолова и Корнелия Нинова. Голяма грешка допуснахме ама другия път ще питаме. Другия път като питат твоите хора ще питат във 7 часа: Влязохме ли или тоз път ще сме извън парламента. Смятай за резил ви направиха тия от ДПС. Пълно е с хора гласували за БСП и отратени от това какво направиха избранните ви с техния глас. Веднага се надупихте на знаеш кои. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Така е. Време е за действия. Затова трябва да има толеранс към правителството, защото в крайна сметка нямаме никаква икономика и никакви алтернативи за съвземане от кризата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години "По негови думи кабинетът много ясно и категорично трябва да покаже, че е кабинет на националното спасение, който изпълнява програма, а не - кукла на конци, която изпълнява заповедите на задкулисни играчи, каквото впечатление се създава. Това очаквам от кабинета и по-специално от министър-председателя, а не от министритеКъсно е либе за китка! Да бяхте мислили миналата седмица. Марш навън! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години при 23% лоши кредити, какво очаквате да се случи с банковата система? Защо банките си изтеглиха вложените от тях чужди стредства през последните 2-3 години? В Кипър взеха десетки проценти от влоговете, в България борда пада, защото има 1.5 млрд във фонда за гарантиране и закон, който обещава да се покрият. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Минимализират щетите ! Но рано или късно ще разберат че тия на улицата искат да падат глави . Дано хората издържат защото вече се почна с програмата за овладяване на протестите - чакайте сега , ама то не е разумно , ама да седнем да поговорим и т.н. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Каква зададена програма дрънка тоя гъс?!? Нито програма имат, нито идея какво е това обаче няма и дадат лесно властта. Впили са нокти до кръв... готови на всичко за да останат. А дали са готови за бой? отговор Сигнализирай за неуместен коментар