Българската армия ще провежда учения в метрото през нощта, коментира премиерът Бойко Борисов след атентатите на летище "Завентем" и метрото в Брюксел.
"От една-две седмици планираме учение през нощта в метрото с армията, МВР, все едно сме пророкували такива неща да стават. Опитваме се да сме максимално подготвени", посочва Борисов.
Той успокои, че заплахи за терористични атаки в България няма.
По думите му това, което се случва, не е справедливо към Европа, но и представлява абсолютен провал на външната политика на много държави. „Видно е, че няма как да интегрираме терористи“, коментира Борисов.
"Това, което се случи в арабския свят, е разгневило много хора, някои от тях – справедливо, и ги е направило зли", каза още премиерът.
"Брюксел не е просто белгийската столица. Това е столицата на обединена Европа. Това е сърцето на една общност, към която България принадлежи", обяви още той.
Според него днес всички европейци трябва да покажат на целия свят, че няма да позволят на тероризма да разруши цивилизацията им.
Полиция охранява всички станции на метрото.МВР ще проведе антитерористично учение в София,заради което ще има засилено полицейско присъствие
— Yordanka Fandakova (@FandakovaY) March 22, 2016
"Знам, че ще го направим по най-убедителен начин, защото това е част от нашите общи ценности, от нашия общ морал и култура", допълни българският премиер.
Още политически новини от България четете в Dnes.bg


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 10 години Кое не е имало в Брюксел бе? В Брюксел е в сила почти извънредно положение след атаките в Париж, на всякъде е пълно с въоръжена жандармерия и така е от месеци отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години На всеки ъгъл има дюнерджийница. Какви атаки? Те ни пазят, дюнерджиите!Бойкоооо Бойко, кога Господ раздавал акъл, армията и полицията били на учение, в метрото отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години На всеки ъгъл има дюнерджийница. Какви атаки? Те ни пазят, дюнерджиите!Бойкоооо Бойко, кога Господ раздавал акъл, армията и полицията били на учение, в метрото отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Поне за имигрантите водим правилна политика. Едно от малкото добри неща които направи и Костов е да не допусне шиптъри в БГ по време на Косовската криза. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "Нашата" полиция се бори много успешно...с анорексията. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Навремето имаше един виц - Защо Мас няма вируси? Защото на никой не му пука за него. Та и поради тая причина тук няма терористи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Така е .... можем (все още !) да им покажем, че не позволяваме да ни удрят !!А не, че издържаме на болка, когато ни удрят !! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Нема такъв ***..от отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Нема такъв *** отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години То и в Брюксел нямаше, изненадаха ги! Лошо , че ще ме арестуват ако отида на нашето летище да им покажа , че всъщност има опасност. Ама той кортежа не минава през Лъвов мост иначе нямаше така да говори глупости! Ама те нашите бежанци нямат самобръсначки , те затова приличат на Алах Акбар :) Не за друго! Седят на групи по 20-30 човека и се интегрират. Ама за някое друго евро и ние ще се продадем. Лошото е , че никой не им търси сметка на управниците - нито у нас , а както се вижда и в Европа:( отговор Сигнализирай за неуместен коментар