Кандидатът за президент на ГЕРБ е Цецка Цачева. За вицепрезидент партията издига вицеадмирал Пламен Манушев.
Това обявиха от партията по време на официалното представяне на номинациите си за президентската битка. Така бе сложена точка на продължилото няколко месеца чудене кой ще е кандидатът на Борисов, предаде Dnes.bg.
На официалното представяне в НДК присъстваха лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и заместникът му Цветан Цветанов, членовете на Изпълнителната комисия на партията, депутатите, общинските и областните координатори на партията от цялата страна.
Името на Цецка Цачева бе обявено от Бойко Борисов.
"Отдавна съм се наслушал за бащата на нацията. Крайно време е да имаме майка на нацията", заяви лидерът на ГЕРБ след дълго изказване.
Борисов обясни, че като юрист и като парламентарист, Цачева познава цялото законодателство.
"В това отношение не виждам кой е по-подготвен", каза Борисов и допълни, че ако накара Цачева да кара самолет, тя ще успее да го направи.
Кандидат за вицепрезидент ще е депутатът от ГЕРБ и бивш шеф на военноморските сили ген. Пламен Манушев. Борисов обясни избора на генерала с това, че ще подпомага Цачева във военната сфера, където тя единствено не е подготвена.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?


преди 9 години "Ба.а.а.х.ти цирка, каква ми.с.и.рка"...падението на институцийте в България продължава, до кога ли... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години не...при Ореха скочи, щото такъв или онакъв Ореха го водят специалист отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години За тебе предполагахме на кое си член:) И ти личи, де:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години не може да е така ***...сигурно иска да сдаде властта??? Може би държавата е пред фалит и пак ще го набие на БСП отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Много си заблуден... при политическа криза Софикс ще скочи както беше преди няколко години. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ти утре и за Ердоган ше гласуваш... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Аз съм член на ГЕРБ, но не ме притеснява неадекватната номинация. Налага се да гласувам за Трайчо, Еми щом се налага, много здраве на Боко. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Честит ви малък шлем от ГЕРБ.. ЕВРОПА И ЕВРОТО СА БЛИЗО ДА ... скоро ще се оправяме!! хаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години единствената логика е балотажа те се виждат със кандидата на бспако техния човек е умерен а не краен той няма да обере абсолютно вота за калфин ,дончева и каракачанов а вота на дсб не би гласувал за кандидата на бсп тоест са им сигурни-и от там със умерен кандидат на 2 тур смятат да победят - но ако на балотаж отиде кандидата на националистите ще и скъсат това със което сяда отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Да ви е честита леля Цацка президент! Тя ще е матушка закрилница на ***. Сигурен съм, стадото масово ще гласува за нея. отговор Сигнализирай за неуместен коментар