Третата по пазарна капитализация гръцка кредитна институция Eurobank EFG продаде на австрийската Raiffeisen Bank International 70% от полското си подразделение Polbank EFG, се посочва в съобщение на гръцката банка, цитирано от РИА Новости.
От Eurobank отбелязват, че сделката им е осигурила 460 млн. евро, увеличавайки капиталовата им адекватност със 100 базисни пункта.
Първоначално договорената сума по транзакцията бе 490 млн. евро, но от изпитващата проблеми гръцка банка са направили отстъпка.
През миналия месец Eurobank обяви загуби от 5,5 млрд. евро за 2011 г., главно заради отписването на суми по гръцки държавни облигации в рамките на преструктурирането на дълга на Гърция.
Тя участва в програмата за рекапитализиране на гръцкия банков сектор, чрез която Европейският съюз може да осигури до 50 млрд. евро за четирите най-големи гръцки кредитни институции.


Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Николай Кокинов с оценка: ВСС е развял белия флаг
Мартин Димитров, ДБ: Проблем с растящите цени има
Кайли Дженър не искала да е с Тимъти Шаламе на "Мет Гала" заради проклятие
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани