Министърът на финансите Джордж Озбърн ще представи днес бюджета на Великобритания за финансовата 2014-2015 г., пише Independent.
Планира се правителството да помогне на близо 2 млн. семейства с разходите за отглеждане на деца. За целта годишно ще се предоставят до 2000 паунда за всяко дете. Средствата ще помогнат за покриване на разходите за детски градини и забавачници.
Очаква се Озбърн да предвиди 750 млн. паунда на година по схемата „Грижи за децата“, която самият той предложи в миналогодишния бюджет. Нейната цел е да помогне на семействата с ниски и средни доходи.
Програмата обхваща всички деца под 12 години в рамките на 12-месечен период. Планира се тя да започне през есента на следващата година и да бъде въведена постепенно.
Ходът разкрива, че грижата за децата става ключов въпрос, който ще играе сериозна роля в общите избори през следващата година.
Днес по време на представяне на бюджета Озбърн ще настоява, че предложението му за грижите за децата ще помогне значително на хората, които имат ниски доходи.
Финансовият министър ще се опита да насърчи родителите да се върнат на работа, като за целта ще обяви, че правителството ще поеме 85 на сто от сметките за гледане на деца за хора с универсален кредит.
Освен това ще заложи сумата от 50 млн. паунда, предназначена за допълнителна помощ за децата на три и четири години, които са от семейства в неравностойно положение.
Повече по темата вижте във видеото на Bulgaria On Air!


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам