Лидерът на британската опозиционна Лейбъристка партия Джеръми Корбин прие да се срещне с премиера Тереза Мей, след като тя му предложи да се опитат заедно да преодолеят безизходицата около Брекзит, съобщи БТА.
Корбин заяви, че е „много щастлив“ от възможността да обсъди въпроса по излизането на Великобритания от Европейския съюз с Мей, която по-рано днес обяви, след седемчасово заседание на правителството, че ще иска от европейските лидери ново отлагане на Brexit.
Оттеглянето на Великобритания от ЕС, първоначално предвидено за 29 март, един път вече беше отложено за 12 април.
Премиерът изрази готовността си да разговаря с Корбин в опит да бъде договорен план, който управляващи и опозиция да спазват, за да се гарантира напускането на ЕС и то със споразумение.
„Ние ще се нуждаем от допълнително удължаване на Член 50 – такова, което да е колкото се може по-кратко, и което да завърши, щом приемем сделка. И трябва да сме ясни защо ни е такова удължение, за да гарантираме, че ще напуснем (ЕС – бел. ред.) системно и на време“, заяви Тереза Мей в телевизионно изказване от „Даунинг стрийт“, цитирана от Ройтерс.
В същото време по-рано председателят на Европейския съвет Доналд Туск призова европейските лидери за търпение към Великобритания, която се бори да събере мнозинство в подкрепа на споразумение за развода, посочва още БТА.
„Макар че и след днешния ден ние не знаем какъв ще бъде крайният резултат, нека да бъдем търпеливи", написа в Twitter Туск, реагирайки веднага на изявлението на Мей.


ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков
Кралица Камила блесна на стилно градинско парти в Бъкингамския дворец
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години
Той живее с Алиса в Страната на чудесата: 36 психолози искат импийчмънт на Тръмп
Йотова: За справянето с насилието е нужда и обществена нетърпимост