Европейските борси затвориха сесията в сряда с повишения, тъй като инвеститорите продължиха да залагат на предстоящо икономическо възстановяване от коронавирусната криза, информира CNBC.
Паневропейският индекс Stoxx 600 завърши сесията с повишение от 1,11% до 374,88 пункта. Лондонският бенчмарк FTSE 100 добави 2,04% и достигна ниво от 6280,12 пункта. Френският CAC 40 нарасна с 0,9% до ниво от 5073,31 пункта. Германският DAX отбеляза ръст от 0,86% до 13 058,63 пункта.
Икономическите данни, публикувани в сряда, разкриха, че Великобритания официално е изпаднала в рецесия, след като брутният вътрешен продукт на страната се е свил с рекордните 20,4% през второто тримесечие на 2020 г. Въпреки това, 8,7-процентовият ръст на показателя само през юни предложи известна причина за оптимизъм.
Глобалните пазари наблюдават внимателно развитието на епидемията от коронавирус, след като глобалните случаи на заразата вече надхвърлят 20 милиона.
Премиерът на Нова Зеландия Джасинда Ардерн заяви, че ще забави общия процес на изборите, след като страната отчете първите си случаи във вторник, след 102 дни без положителни проби за заразени. Рязкото нарастване на ежедневните случаи във Франция подтикна и премиера Жан Кастекс, да предупреди населението, че през последните две седмици страната върви "по грешен път".
Президентът на САЩ Доналд Тръмп каза във вторник, че правителството на страната ще закупи 100 милиона дози от експерименталната коронавирусна ваксина на компанията Moderna, която в момента е в късен етап на изпитания върху хора.
Руският президент Владимир Путин заяви, че във вторник страната е одобрила първата в света ваксина срещу коронавируса, въпреки че изследователите не са предоставили никакви данни за безопасност и ефикасност на лекарството.
Акциите на холандската банка ABN Amro поскъпнаха с 8%, след като институцията надмина очакванията за печалбата си от второто тримесечие, като същевременно обяви, че ще прекрати част от своите операции за финансиране в мащабен преглед на корпоративното си банкиране.
Книжата на швейцарската телекомуникационна компания Sunrise Communications поскъпнаха с почти 27%, след като Liberty Global пусна оферта за пълното й придобиване.
Акциите на датската компания ISS A / S и немската биотехнологична фирма Evotec поевтиняха с около 7% след публикуването на отчетите им за първото полугодие.


Явор Гечев: Мерките не ограничават цените, а изчистват пазарните изкривявания
Varna Channel Cup 2026 събира ветроходния елит във Варна
Марио Смърков встъпи в длъжност като областен управител на Варна
Марсилската треска е характерна за Черноморието и Южна България
Варна става столица на акустичния рок
Алтернативни възможности за хората да купуват стоки - решение за по-ниски цени?
Cisco се радва на нови върхове
Honda обяви изненадващо силна прогноза за печалбата
Уайн: Тръмп малко се интересува от сигурността на Тайван
Уайн: Войната в Иран даде на Си Дзинпин неподозирани лостове
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
КС обяви за противоконституционно решението на НС за мерки срещу ценовия шок
Земеделски производители искат мерки за изсветляване на сектора
Ескалация във въздуха: Китай разполага J-20A край Тайван
Postbank задава посоката на модерното банкиране с Postbank Next