Норвежката авиокомпания Norwegian възнамерява да намали емисиите си на въглероден диоксид с 45% до 2030 г. в сравнение с нивата им от 2010 г. Това намаляване на вредните емисии трябва да бъде постигнато с помощта на обновяване на флота и устойчиви горива за самолетите, заяви норвежката нискотарифна авиокомпания в четвъртък, представяйки новата си стратегия за устойчивост.
Първоначалните елементи на стратегията за устойчивост също ще включват 100% намаляване на нерециклируемите пластмаси и 100% рециклиране на пластмасите за еднократна употреба до 2023 г.
„По-устойчивите и по-интелигентни възможности са все по-голяма част от съображенията на клиентите при избора на авиокомпания. Ще отстояваме това отношение и ще станем устойчив избор на клиентите, като намалим и рециклираме пластмасовите отпадъци, насърчим устойчивото авиационно гориво и продължим да летим с една от най-младите флоти в света, за да постигнем 45% намаление на емисиите на CO2 до 2030 г.”, казва Андерс Фагернес, ръководител на подразделението за екологична устойчивост на компанията, цитиран в прессъобщение.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Мъж падна в шахта в София
Общинският съвет във Варна даде трибуна на протестиращите граждани
Bulgaria Air си партнира с WorldTicket by GO7, за да разшири глобалната си дистрибуция
Варненски квартал вече има Алея на рока (СНИМКИ)
Какво ще бъде времето в петък?
Новините в развитие
Bulgaria Air си партнира с WorldTicket by GO7, за да разшири глобалната си дистрибуция
Airbus: Нямаме нито един глайдер
Руска ракета вероятно е паднала в Полша, заяви Доналд Туск
Не модата, а бижутата водят LVMH
Най-бързият пикап в света беше оценен на 95 000 долара
Поколението Z залага на бензина и дизела, а не на електричеството
Дупки на пътя оставиха стотици шофьори без книжки
Китайските коли заливат Европа – вече не са вълна, а цунами
Тези забравени вече амортисьори управляваха окачването през миналия век
Украйна удари 4 руски танкера в Черно и Азовско море
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за изтребители, дронове, ракети и ПВО
Изтеглят заседналия круизен кораб в Дунав край Видинско
Как най-големият масов убиец в Европа вдъхновява ново поколение екстремисти
Данъчни проверки заляха гръцките курорти: стотици нарушения и над един млн. евро глоби
преди 5 години А що се отнася до останалата част от намаляването на емисиите съм сигурен, че целите си ще ги постигнат и надминат. Многократно. И не поради посочените от тях причини, а поради намаляване на полетите. Защото авиацията в момента и без това лети на 75% по-малко от това, което беше миналата година по същото време отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Що се отнася до рециклирането на пластмасите за еднократна употреба съм наистина безкрайно разочарован, че не са го правели до сега и щели ТЕПЪРВА да започват. Това рециклиране е много лесно и не изисква никакви специални технологии. Какво са чакали не мога да разбера отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Хахаха - какви са тия "устойчиви горива"? Самолетчета на батерийки? И кой ще е луд да се качи в тях? отговор Сигнализирай за неуместен коментар